Словенія першою в Європі оголосила про завершення епідемії COVID-19

Новини Світу

 

 
 

 

 
 

Влада Словенії оголосили про завершення на своїй території епідемії коронавіруса в країні через два місяці, передає “Інтерфакс” з посиланням на повідомлення, опубліковане на сайті уряду країни.

“За оцінками Національного інституту громадського здоров’я, всі показники вказують на стабілізацію поширення вірусу SARS-CoV-2 серед населення”, – йдеться в повідомленні.

“Сьогодні в Словенії складається найбільш сприятлива епідеміологічна обстановка в Європі, яка дозволяє нам оголосити про кінець епідемії”, – заявив прем’єр-міністр Янез Янша.

Дія більшості обмежень, введених з-за епідемії коронавіруса, не буде продовжено до кінця червня, як це планувалося раніше.

Зокрема, у країну дозволяється безперешкодний в’їзд громадянам Євросоюзу – за умови, що вони не залишали меж ЄС в попередні два тижні і у них немає ознак зараження. На наступному тижні в Словенії відкриються деякі торгові центри та готелі. Спортивні змагання можуть поновитися в країні з 23 травня.

Разом з тим, зазначили в уряді, мова йде не про повне скасування всіх карантинних заходів, а тільки деяких з них. Зберігається, наприклад, обов’язкове дотримання соціальної дистанції, заборона на масові заходи та двотижневий карантин для в’їжджають в країну з держав, що не входять в Євросоюз.

Зазначається, що уряд перестане надавати фінансову допомогу громадянам і бізнесу по закінченні травня.

З початку пандемії коронавіруса в Словенії, офіційно оголошеного 12 березня, виявили лише 1,5 тис. заражень, померли 103 пацієнта.

Залишити відповідь