Слово Чорний будуть писати з великої літери, а білий немає. The New York Times

Новини України

В The New York Times слово “Чорний” будуть писати з великої букви, а “білий” – немає

В The New York Times своєрідно борються з расизмом. Фото: iz.ru

Американська газета The New York Times, яка змусила нещодавно звільнитися редактора, опублікував статтю сенатора з закликом придушити антирасистські протести, змінила написання слова “чорний”.

Відтепер у виданні його будуть вживати тільки з великої літери у випадках позначення людей і культур африканського походження.

Про це повідомили у відкритому листі до колег головний редактор газети Дін Бакет (перший афроамериканець на цій посаді) і редактор за стандартами Філ Корбетт.

Тепер слово “Blaсk” для позначення темношкірих будуть писати з великої літери подібно словами “Asian American” (американці азіатського походження), “Latino” (латиноамериканці), а з недавнього часу ще і “Native” (корінний народ).

При цьому слово “Афроамериканець” залишається прийнятною альтернативою для позначення чорношкірих у Сполучених Штатах. А взагалі автори замітки відзначили, що журналісти повинні вибрати термін, який воліє суб’єкт.

Також вони нагадали давній принцип видання: згадувати про расової або етнічної приналежності людини тільки тоді, коли це доречно. Бакет і Корбетт попросили колег уникати натяків на те, що будь-яка расова чи етнічна група “є монолітною за своїм світоглядом чи поглядам”.

Що стосується слова “білий”, то його будуть писати з маленької – “white”, тому що раніше прихильники расової переваги писали це слово з великої літери, а значить, подібного слід уникати.

Розробляючи нове правило, керівництво видання проконсультувався з більш ніж ста співробітниками, щоб дізнатися їх думку, а також проаналізував різні аргументи і позицію співробітників інших новинних організацій.

Раніше “Країна” повідомляла, що в Кембриджі викладача підвищили до професора після слів: “Життя білих не мають значення”.

Ми також приводили слова глави Англіканської церкви про те, що Ісус Христос не був білим.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь