Смолій хоче керувати НБУ до 2025 року

Новини України

Смолій не збирається йти з посади глави НБУ до 2025 року

Смолій вважає, що залишиться керувати НБУ до 2025 року. Фото: Facebook

Глава Нацбанку України Яків Смолій, який спрогнозував коливання курсу долара, не має наміру йти зі своєї посади до 2025 року.

Про це керівник фінрегулятора розповів в інтерв’ю виданню ВВС News Україна.

“Для голови Національного банку закон передбачає термін каденції 7 років, і є вичерпний перелік підстав, за якими може бути змінено глава НБУ. Голова Національного банку призначається і звільняється за поданням президента, а затверджується Верховною Радою. У мене термін каденції завершується в 2025 році. Тобто ще є час і багато завдань, які ми повинні здійснити”, – заявив Смолій.

Також він розповів, що Нацбанк робить багато, щоб підтримати економіку в умовах карантину.

“Ми комплексно підійшли до необхідності підтримати економіку в умовах коронакризиса… Ми готові до виходу з карантину і відновлення”, – додав чиновник.

Смолій нагадав, що під його керівництвом НБУ за два місяці знизив облікову ставку з 11% до 8%. Це сприяло зниженню ціни ресурсів для їх доступності для банків і бізнесу. Крім того банкам надається можливість взяти рефінансування на кредитування масштабних довгострокових, зокрема інфраструктурних проектів, на період до 5 років.

“Ми вперше спеціально розробили цей новий інструмент для підтримки економіки. Минулої п’ятниці ми провели перший тендер з такого рефінансування і надали банкам 2,4 млрд грн”, – зазначив глава НБУ.

Також Нацбанк розширив підтримку ліквідності для банків і продовжив термін надання позик для цих фінансових установ з 30 до 90 днів.

“Такого короткострокового рефінансування ми надали вже 7 млрд грн”, – підкреслив він.

Смолій згадав і зміна строків для проведення стрес-тестів та інших перевірок в українських банках.

“Самі банки не застосовують штрафи і пеню до своїх позичальників, які не мають можливості платити відсотки. Ми розробили для них рекомендації по роботі з клієнтами, зокрема з позичальниками, які найбільше страждають від коронакризиса. Тепер банки реструктуризують самі позики, відкладають у часі платежі, можуть надати кредити для поповнення оборотних коштів”, – додав Смолій.

Нагадаємо, що посадовий оклад голови Національного банку України Якова Смолія становить 417 285 гривень при середній зарплаті співробітників НБУ в 30 590 гривень.

Раніше ми писали, що у грудні 2019 року на масову акцію протесту проти Смолія вийшли робітники підприємств олігарха Ігоря Коломойського.

Варто відзначити, що Смолій був призначений головою Національного банку України в березні 2018 року.

Залишити відповідь