Смолій розповів, про що говорив із Зеленським напередодні відставки

Новини України

“З контексту зрозумів, що повинен звільнитися”. Смолій розповів, про що говорив із Зеленським перед відставкою

Смолій повідомив, про що говорив із Зеленським напередодні звільнення. Фото: Facebook/ NationalBankOfUkraine

Колишній глава Національного банку України Яків Смолій розкрив подробиці зустрічі з президентом Володимиром Зеленським перед своїм звільненням, про яку згадував раніше.

Про деталі розмови з главою держави він розповів в інтерв’ю lb.ua.

За словами Смолія, зустрічі були 30 червня і 1 липня.

“Після засідання Національної ради реформ, 30 червня, у мене була зустріч з президентом. Під час цієї розмови я зрозумів, що повинен запитати у президента, чи повинен я звільнитися. Він відповів “так”, – сказав Смолій.

Він додав, що конкретні причини звільнення Зеленський не озвучував.

“На цих зустрічах 30-го і 1-го ми не обговорювали жодних причин, критеріїв. Це був абсолютно спокійна розмова. Зрозумійте правильно, не було з боку президента такого, щоб він сказав: “Пиши заяву, іди, ти мені набрид”. Я з контексту зрозумів, що повинен звільнитися”, – зізнався екс-глава Нацбанку.

Смолій додав, що вирішив піти з посади відразу після розмови з Зеленським, щоб Рада змогла обрати нового голову до канікул.

“Ми абсолютно виважено обговорили з президентом, як і коли повинен відбуватися процес звільнення голови центрального банку, весь процес переходу, адже це важливо. Я запитав: “Коли ви хочете це зробити? На цій сесії ВР чи восени?” Президент сказав, що на цьому. Залишалося три робочих дні, наступний тиждень не сесійний. Важливо, щоб нового голову призначили до того, як Рада піде на канікули (17 липня – Ред.), щоб не було великого розриву між звільненням і призначенням нового голови НБУ – Ред.), тому я зобов’язаний сказати всьому співтовариству, що 30 червня в обід у нас була розмова з президентом, а 1 липня я подав заяву”, – резюмував Смолій.

Раніше “Країна” повідомляла, що Зеленський анонсував зустрічі з кандидатами на пост глави НБУ.

Ми також писали, що Рада збирається призначати наступника Смолія в період з 14 по 17 липня.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь