Спалах туберкульозу в Україні буде через 2-3 роки – Степанов

Новини України

Моз передрік Україні спалах туберкульозу

Моз передрік Україні спалах туберкульозу через два-три роки. Фото: Flickr

Якщо складна ситуація з фінансуванням медичних закладів не зміниться найближчим часом в Україні станеться спалах туберкульозу. Дефіцит бюджету протитуберкульозних лікарень доходить до 80%.

Про це під час брифінгу в середу, 29 квітня, розповів міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

“На сьогодні у нас дефіцит фінансування протитуберкульозних закладів доходить до 80%. Наслідки будуть такі: за два-три роки отримаємо зростання захворюваності на 30%, зростання смертності та скорочення медпрацівників, яке буде налічувати тисячі людей”, – сказав чиновник.

Також Степанов, який раніше обіймав посаду голови Одеської ОДА, розповів про свої успіхи на попередній посаді в сфері реформ протитуберкульозної служби в регіоні.

“У 2017 році, будучи головою Одеської ОДА, ми розпочали процес реформування протитуберкульозної служби області. Для цього об’єднали кілька закладів, протитуберкульозних лікарень, диспансер, санаторій, районні відділення в єдину службу – Одеський обласний центр значущих хвороб. При реалізації цього проекту, який тривав два з половиною роки, крім показника збільшення майже в 1,5 рази кількості людей, які видужали, була економія коштів, яка виникла в результаті скорочення ліжкового фонду з 1005 ліжок до 525. Звичайно, при такій реорганізації були скорочені медпрацівники, але вони були перенавчені, працевлаштовані, у них була альтернатива”, – сказав міністр.

Голова Моз також заявив про намір впровадити нові механізми фінансування протитуберкульозних закладів.

Відео: Моз України. Слова Степанова про туберкульоз з 4:40

Нагадаємо, що за перші два місяці 2020 року від туберкульозу в Україні помер 581 чоловік.

Раніше ми писали, що за даними командування медичних сил ЗСУ, військкомати допускали до призову на службу хворих на туберкульоз, а також різними типами гепатиту.

Залишити відповідь