Спікер Разумков не схвалює люстрациию

Новини України

Разумков розповів про своєму специфічному ставленні до закону про люстрацію

Разумков розповів про специфічному ставленні до закону про люстрацію. Фото: Facebook

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков не підтримує закон про люстрацію, з-за якого, на його думку, з посад були звільнені ефективні чиновники.

Про це голова українського парламенту розповів в інтерв’ю “РБК-Україна”.

На питання журналіста про те, чи збирається Рада приймати рішення про скасування закону про люстрацію, спираючись в тому числі і на рішенні ЄСПЛ, Разумков відповів, що в умовах карантину та епідемії коронавіруса подібні питання розглядатися не будуть.

“У подальшому, залежно від ініціатив народних депутатів та рівня підтримки, теоретично це можливо. Знову ж таки – є рішення ЄСПЛ, про який ви сказали. Це питання також знаходиться на розгляді Конституційного суду України. Тому – подивимося”, – заявив спікер Ради.

Разумков також висловив свою особисту позицію щодо закону про люстрацію. Він зазначив, що дуже специфічно ставився до люстрації і раніше і зараз міняти свою позицію з цього питання не має наміру.

“Тому моє ставлення до люстрації досить специфічне: я її не підтримую. Поясню чому. Під люстрацію потрапило багато людей, які були ефективні і які об’єктивно не були замазані в гучних скандалах. Чи є за ними корупційний шлейф? Не мені судити, цим повинні займатися правоохоронні органи. Наприклад, у мене були знайомі, які не справляли враження злісних корупціонерів вселенського масштабу”, – додав голова парламенту.

Спікер підкреслив, що відповідальність за будь-які злодіяння повинна бути персональною. Також на питання про те, чи збирається Разумков ініціювати скасування закону про люстрацію, голова Ради зазначив, що йому необхідно розуміти рівень підтримки такої ініціативи серед депутатів, “щоб це не було “холостим пострілом”.

Нагадаємо, що 17 жовтня, п’ятеро люстрированных прокурорів виграли суд проти України в Європейському суді з прав людини.

Раніше ми писали, що 3 березня, у Конституційному суді України продовжили розглядати справу про відповідність Конституції закону “Про очищення влади” (про люстрацію). Проте рішення так і не було прийнято.

Залишити відповідь