Співробітникам ДБР видадуть уніформу і дозволять носити зброю

Новини України

Співробітникам ДБР видадуть уніформу і дозволять носити зброю

Співробітникам ДБР видадуть форма і зброя. Фото: Twitter / hercosyjo1971

Депутати мають намір ввести для працівників Державного бюро розслідувань уніформу, зброю і змінити правила вступу на посаду глави відомства його заступників.

Про це повідомляється в пояснювальній записці до законопроекту про внесення поправок в чинний закон “Про Державне бюро розслідувань” № 3473 від 14 травня 2020 року.

Ініціатором документа став голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Так, якщо ДБР з різних причин втратить голову відомства, його посаду може зайняти перший або будь-який інший заступник голови “згідно з розподілом обов’язків або за рішенням Директора Державного бюро розслідувань”. Зараз діють ті ж правила, але без урахування рішення глави ДБР.

Так, обов’язки глави ДБР будуть доповнені наступними повноваженнями:

  • Затвердження норм забезпечення, витрат і бойового комплекту для підрозділів ДБР
  • Затвердження порядку про спеціальний режим доступу до будівель та об’єктів ДБР
  • Затвердження порядку організації охорони та пропускного режиму на об’єктах ДБР

З’явиться розділ, який свідчить про бонуси за великий стаж роботи. Зокрема, на доплати за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки. До стажу служби В ГБР буде зараховуватися власне як служба в ГБР, так і служба в поліції, Збройних Силах, прикордонній службі, Національній гвардії, Управлінні державної охорони, Цивільній обороні України, Внутрішніх військах МВС, органах МВС, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, спеціальній службі транспорту, податкової міліції.

До стажу служби В ГБР також буде зараховуватися стаж роботи в прокуратурі на посадах прокурорів і слідчих, і в суді (на посадах суддів).
Стаж служби в Збройних силах СРСР і МВС СРСР, КДБ та інших.

Всім співробітникам буде видана уніформа Державного бюро розслідувань, формат якої належить затвердити Кабінету Міністрів.

Працівники відомства отримають право носити і користуватися вогнепальною зброєю і засобами спеціального захисту.

Список співробітників, яким дозволять скористатися цим правом, буде стверджувати глава ДБР.

Нагадаємо, між ДБР з одного боку і НАБУ з генпрокурором з іншого боку почався серйозний конфлікт.

Як повідомляла “Країна”, хто така Ірина Венедиктова, яку Зеленський призначив керувати ДБР і чиї завдання вона буде виконувати.

Залишити відповідь