Спотворення Білим домом підсумків Другої світової і внесок СРСР у перемогу над нацизмом

Новини України

МЗС Росії “серйозно поговорить” з американською стороною з приводу спотворення підсумків Другої світової

Російський МЗС обурений переглядом підсумків війни. Фото: Facebook/ MIDRussia

У Міністерстві закордонних справ Росії висловили крайнє обурення спробою США спотворити підсумки розгрому нацизму і вирішальний внесок СРСР. У дипломатичному відомстві мають намір обговорити цю тему з американською стороною.

Про це сказано в Facebook відомства.

“Не можемо… пройти повз розміщеного на сторінках Білого дому в соцмережах коментаря, де перемога над гітлерівською Німеччиною приписується виключно “Америці і Великобританії”. У переддень священного свята в американських чиновників не знайшлося хоробрості і бажання хоч півсловом віддати належне незаперечною ролі і колосальним несумірним жертв, які зазнали тоді Червона Армія і радянський народ в ім’я всього людства. Вкрай скупими виявилися висловлювання на цей рахунок і офіційних представників США”, – констатували в МЗС.

Там також відзначили, що подібне ставлення дисонує з прийнятим 25 квітня президентами Володимиром Путіним та Дональдом Трампом заявою з нагоди річниці історичної зустрічі радянських і американських солдатів в 1945 році на Ельбі. У документі акцентується спільні зусилля країн у боротьбі зі спільним ворогом.

У відомстві вважають, що реальні факти історії не можна ігнорувати – незалежно від симпатій чи антипатій, які виникають як у відношенні яка визволила в ті роки світ від коричневої чуми Радянського Союзу, так і стосовно Росії сьогодні. Свідченням тому стали численні обгрунтовані відгуки на дивні висловлювання Білого дому з боку не тільки росіян, але і знають історію американців, а також людей з усіх куточків світу.

“Примітно, що їх коректні і засновані на історичних фактах коментарі методично видаляють. І робиться це в “найдемократичнішій країні”, невпинно твердящей про свою “прихильність свободі слова”!” – заявили в МЗС.

Російські дипломати впевнені, що тема подвигу радянських солдат не повинна перетворитися на ще одну проблему у двосторонніх відносинах, і без того переживають складні часи. Тому хочуть провести серйозну розмову з цього приводу з американськими офіційними особами.

Нагадаємо, у привітанні до 75-ї річниці закінчення Другої світової війни на сторінці Білого дому в Instagram прес-служба написала, що “8 травня 1945 року Америка і Великобританія здобули перемогу над нацистами”.

Під записом користувачі соцети залишили сотні обурених коментарів під цією заявою.

Залишити відповідь