Справа Гандзюк. За перелом ніг Гандзюк Левін пропонував $5 тисяч

Новини України

Левін пропонував $5 тисяч, щоб переламати ноги Гандзюк – Офіс Генпрокурора

За напад на Гандзюк пропонували 5 тис. дол. Фото: Facebook

За замовленням голови Херсонської облради Владислава Мангера помічник-консультант цього ж ради Олексій Левін розглядав два варіанти нападу на неї – перелом всіх кінцівок або просочення її сірчаною кислотою. За це виконавцям пропонувалися різні суми грошей.

Про це заявив заступник начальника Департаменту нагляду за спеціальними органами правопорядку Роман Романчук на брифінгу 27 квітня

“З цією метою він (Левін – Ред.) запропонував Сергію Торбіну, колишньому працівнику карного розшуку і бійцеві Української добровольчої армії за грошову винагороду організувати і здійснити разом з іншими напад на Гандзюк. В цілях залякування було зазначено про необхідність переламати їй кістки рук і ніг або облити сірчаною кислотою. Спосіб вчинення злочину шляхом перелому було запропоновано 5 тисяч доларів, а за спосіб обливання кислотою – від 2,5 до 3 тисяч доларів”, – йдеться в повідомленні.

За його словами, ця пропозиція Торбіна прийняв, отримав 500 доларів завдатку та залучив ще 4 інших колишніх учасників УДА. Також він додав, що група залучених особи була особисто знайома з жертвою, так як та неодноразово допомагала їм у якості волонтера.

Слідство з’ясувало, що спочатку Гандзюк збиралися побити, але коли це не вдається (через відсутність зручного випадку, наявності очевидців і страху бути впізнаними), то вирішили облити її кислотою.

За це зловмисники попросили більшу суму, ніж їм пропонували, – 5 тисяч доларів. А коли отримали згоду – перейшли до реалізації злочину.

Крім того, заступник генпрокурора Олексій Симоненко повідомив, що правоохоронцям знадобилося близько 40 днів після відновлення попереднього розслідування для завершення справи.

“Було проведено майже 400 допитів, близько двох сотень обшуків і тимчасових доступів, виконано понад 90 експертиз та слідчих експериментів, проаналізовано десятки тисяч телефонних з’єднань. Ми не вважаємо сотні годин, які провели прокурори в судах… щодо підозрюваних діють обрані судом заходи: застава стосовно керівника обласної ради Владислава Мангера в розмірі 1 мільйон 150 тисяч гривень і утримання під вартою відносно екстрадованого в Україну (з Болгарії) Олексія Левіна”, – повідомив він.

 

Схема вбивства Гандзюк

Нагадаємо, 31 липня 2018 року в Херсоні відбувся напад на Катерину Гандзюк. Тоді невідомий облив громадську активістку концентрованої сірчаної кислотою. 4 листопада Гандзюк померла. У справі було затримано п’ятеро підозрюваних, у тому числі чоловік, зафіксований на відео з камер спостереження як покупець сірчаної кислоти.

Сьогодні в СБУ повідомили про завершення досудового розслідування справи Гандзюк і назвали Мангера головним підозрюваним. Слідство вважає, що за попередньою змовою з Олексієм Левіним Мангер організував нанесення тяжких тілесних ушкоджень Гандзюк, які призвели до її смерті.

Як повідомлялося, після завершення розслідування активісти під Офісом президента збираються мітингувати з приводу справи Гандзюк незважаючи на карантин.

Залишити відповідь