Справа Миктася. САП оскаржить відмову суду взяти екс-нардепа під варту

Новини України

САП оскаржить відмову суду від взяття під варту екс-голови “Укрбуду” Микитася

СУП оскаржить відмову брати під варту Микитася. Фото: Facebook

Спеціалізованої антикорупційної прокуратурі (САП) будуть оскаржити в Апеляційній палаті рішення слідчого судді Вищого антикорупційного суду (ВАКС) про відмову застосування запобіжного заходу для екс-нардепа Максима Микитася, який підозрюється в заволодіння квартирами Нацгвардії, у вигляді утримання під вартою без можливості внесення застави.

Про це йдеться в повідомленні САП у Facebook.

“3 квітня за рішенням слідчого судді ВАКС було частково задоволено клопотання прокурора САП і в зв’язку з порушенням процесуальних обов’язків екс-нардепом у дохід держави стягнуто 80 млн грн. У той же час слідчий суддя постановив застосувати до підозрюваного новий запобіжний захід – у вигляді застави в розмірі 100 млн грн з покладенням відповідних обов’язків», – йдеться в повідомленні.

Також в САП нагадали, що за рішенням суду підозрюваний протягом п’яти днів зобов’язаний внести всю суму застави, але рішення суду виконано не було.

“Враховуючи це, прокурор САП звернувся до суду з вимогою застосувати до підозрюваного більш суворий запобіжний захід. На засіданні 20 квітня слідчий суддя ВАКС відмовила прокурору САП у задоволенні клопотання. Категорично не погоджуючись з таким рішенням суду, прокурор оскаржує його в Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду”,- підкреслюється в повідомленні прокуратури.

За інформацією САП, апеляційна скарга буде подана найближчим часом, про дату її розгляду буде повідомлено додатково.

Як повідомлялося, 3 квітня ВАКС стягнуто в дохід держави 80 млн грн застави Микитася та збільшив йому розмір застави як альтернативи арешту до 100 млн грн.

Пізніше, 16 квітня, ВАКС відклав розгляд апеляційних скарг у справі колишнього народного депутата на рішення про збільшення застави до 100 млн грн, до 29 квітня.

Нагадаємо, Микитась був затриманий за підозрою в привласненні майна в жовтні 2019 року після того, як стало відомо, що “Укрбуд”, яким він керував, уклав договір з Нацгвардією, за умовами якого сторони повинні були побудувати житловий комплекс, а частина квартир і паркомісць віддати в Нацгвардію.

Також ми писали, що в лютому ВАКС продовжив на 2 місяці термін носіння електронного браслета екс-главі “Укрбуду” Микитасю.

Залишити відповідь