США хочуть відродити ядерні випробування через Китаю і Росії

Новини України

У США обговорюють відновлення випробування ядерної зброї

США можуть відродити ядерні випробування через Китаю і Росії

У США, де нещодавно зазнали міжконтинентальну балістичну ракету Minuteman III, можуть відновити випробування ядерної зброї. Вони не проводили майже 30 років – з 1992 року.

Про це повідомляє газета The Washington Post з посиланням на високопоставленого співробітника Білого дому і двох колишніх чиновників.

У повідомленні говориться, що співробітники адміністрації президента США Дональда Трампа обговорювали питання про відновлення ядерних випробувань.

Зустріч проводилася 15 травня за участю старших представників американських агентств національної безпеки. Це нарада послідувало услід за звинуваченнями Держдепу на адресу Росії про проведення ядерних випробувань.

У доповіді відомства говорилося, що інші держави порушують умови договорів про випробування ядерної зброї, в тому числі в частині обмеження підземних випробувань. Держдеп стверджував, що Росія проводить експерименти з перевищенням критичної маси ядерного матеріалу і енергетичним виходом. Китай також відчуває ядерну зброю всупереч договорами, повідомлялося у тій же доповіді.

Росія і Китай заперечували звинувачення США у проведенні ядерних випробувань.

За словами високопоставленого чиновника в адміністрації президента, демонстрація Москві і Пекіну здібності США “провести швидкі випробування” могла б виявитися корисною з точки зору переговорів, оскільки Вашингтон прагне укласти тристоронню угоду з контролю за озброєнням найбільших ядерних держав.

В кінцевому підсумку було прийнято рішення використовувати інші заходи для відповіді на російську і китайську загрозу, але не відновлювати випробування.

Раніше “Країна” писала, що США змоделювали скидання водневої бомби на Москву.

Також ми розповідали, що в Індії випробували ракети Agni-2, здатну нести ядерну боєголовку.

Залишити відповідь