США офіційно повідомили про намір вийти з Договору з відкритого неба

Новини України

США оголосили про намір вийти з Договору з відкритого неба з-за порушень з боку Росії

США вийдуть з Договору з відкритого неба. Фото: Pixabay

Влада Сполучених Штатів офіційно заявили про свій намір вийти з Договору з відкритого неба з-за порушення його умов Росією.

Про це в четвер, 21 травня, повідомляє видання Associated Press.

Як наголошується, в адміністрації президента США Дональда Трампа вже сповістили іноземних партнерів про своє рішення покинути договір.

За словами високопоставлених чиновників АП, згідно з умовами пакту, США формально вийдуть з договору через півроку. Вони також зазначили, що рішення було прийнято після що тривав півроку аналізу, який виявив неодноразові випадки відмови Росії від дотримання умов договору.

“У ході цього аналізу стало абсолютно ясно, що залишатися учасницею Договору про відкрите небо – більше не в інтересах Америки”, – сказав один з чиновників, додавши, що Росія порушує угоду і реалізує його таким чином, що це може сприяти військовим загрозам у відношенні США і союзників.

Нагадаємо, про те, що США збираються вийти з Договору з відкритого неба стало відомо 6 листопада. У МЗС РФ тоді заявили, що такі дії не стали б “сюрпризом” для Москви і вона готує відповідні заходи. Пізніше російський міністр закордонних справ Сергій Лавров пояснив, що конкретний відповідь російської сторони буде залежати від того, чи послідують їх приклад інші країни НАТО.

Як відомо, Договір з відкритого неба, вперше підписаний у 1992 році, став заходом для зміцнення довіри у Європі після Холодної війни. Воно дозволяє 34 державам-учасникам відкрито збирати дані про збройних силах та військових заходах один одного.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь