США прискорили програму розробки гіперзвукового планера для армії

Новини України

США поспішають запустити гіперзвуковий літальний апарат для армії

Запуск ракети-носія з планером C-HGB на Гаваях 19 березня. Фото: breakingdefense.com

У США прискорюють програму створення перспективного універсального гіперзвукового планера C-HGB (Common Hypersonic Glide Body). Роботи за цим проектом хочуть завершити до третього кварталу 2024 року.

Про це повідомляє Breaking Defense з посиланням на заяву начальника Управління прискорених розробок і критичних технологій генерал-лейтенанта Нілу Тургуда.

За словами Тургуда, до зазначеного терміну буде проведено щонайменше п’ять випробувань перспективного планера.

Розробкою планера C-HGB займається американська компанія Dynetics Technical Solutions за замовленням армії та ВМС США. Апарат буде підніматися і розганятися до гіперзвукової швидкості ракетою-носієм, а потім отстыковываться від носія і планувати до мети.

Планер можна буде запускати як з мобільного наземної пускової установки, так і з підводного човна. ВМС США мають намір почати його чергові випробування в поточному році. До теперішнього моменту за проектом C-HGB були проведені чотири випробування: в 2011, 2014, 2017 і 2020 роках.

Такий темп проведення льотних випробувань з інтервалами в роки американські військові вважають надмірно розтягнутим – з урахуванням того, що в кінці грудня 2019 року Росія взяла на озброєння ракетні комплекси зі стратегічними гиперзвуковыми планерами “Авангард”. “Країна” публікувала відео тестового запуску системи “Авангард”.

Ми також писали, що у Франції теж розробляють надзвуковий планер, який буде служити військовим.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь