США заблокували в РБ ООН заяву Росії по Венесуелі

Новини України

США заблокували в Раді безпеки ООН заяву Москви по Венесуелі

Військові Венесуели затримали найманців SILVERCORP 3 травня 2020 року

Ситуація навколо Венесуели, після недавньої спроби збройного повалення президента Ніколаса Мадуро, залишається вкрай напруженою і вкрай далека навіть від натяків на врегулювання.

Це ясно показали підсумки обговорення ситуації в Раді безпеки ООН. США заблокували проект заяви, запропонований Росією, в якому містилися заклики поважати суверенітет Венесуели.

Про це повідомив перший заступник постійного представника Росії при ООН Дмитро Полянський на своїй сторінці в Twitter.

Виступаючи на Раді безпеки, Полянський запропонував узгодити спільну заяву для преси. У проекті заяви було сказано, що Рада безпеки ООН відкидає застосування сили, як передбачено Статутом ООН, і підтверджує відповідні резолюції, які стосуються засудження тероризму і використання найманців.

Полянський зазначив, що даний проект не містив яких-небудь звинувачень, лише позначив основні речі, однак “був убитий постійним представництвом США при ООН протягом 9 хвилин після початку процедури мовчання”.

“Є ще питання про те, наскільки “конструктивна” позиція США у Венесуелі?” – сказав дипломат.

Нагадаємо, в 2019 році у Венесуелі розпочалися масові протести проти президента Мадуро незабаром після приведення його до присяги. Лідер опозиції Хуан Гуайдо проголосив себе тимчасовим главою держави. Більшість країн світу на чолі з США визнали Гуаидо. Росія, Китай, Туреччина підтримали Мадуро як легітимного президента.

“Країна” у матеріалі “Крах операції “Гідеон” з’ясувала, як американські найманці намагалися повалити президента Венесуели.

Залишити відповідь