США засудили КНР з-за нового законопроекту про нацбезпеки Гонконгу

Новини Світу

 

 
 

 

 
 

США засуджують КНР за одностороннє нав’язування Гонконгу нового закону про національну безпеку в автономії, заявив держсекретар США Майк Помпео. На його думку, дії Пекіна можуть вплинути на оцінку статусу Гонконгу з боку Вашингтона, передає Reuters.

У п’ятницю, 22 травня в Пекіні відкрилася щорічна сесія Всекитайських зборів народних представників. Напередодні до порядку денного сесії було внесено закон про національну безпеку автономії. За словами Помпео цей крок йде врозріз із законодавством регіону і не враховує думку жителів міста.

Вашингтон закликав Пекін переглянути своє рішення. Американські ЗМІ пишуть, що Сполучені Штати готові запровадити санкції проти Китаю у разі затвердження документа.

Reuters відзначає, що новий закон про нацбезпеки може стати приводом для створення в Гонконзі баз спецслужб материкового Китаю. Це може призвести до нових антиурядових протестів.

Про те, що Гонконг в терміновому порядку повинен прийняти власний закон про національну безпеку для стримування актів насильства і сепаратизму, китайські власті заявили в квітні.

Пекін вважає, що протести влітку минулого року завдали удару по верховенству права в автономії. У сфері національної безпеки китайська влада також віднесли боротьбу з епідемією COVID-19.

У понеділок в законодавчому раді Гонконгу сталася бійка під час обговорення законопроекту про покарання за неповагу до гімну КНР, як і у всьому Китаї. Анонімне джерело на материку сказав гонконгської англомовній газеті South China Morning Post, що Всекитайські збори народних представників змушене було взяти ініціативу на себе, оскільки законодавчої ради Гонконгу виявився не в змозі прийняти закон про безпеку.

У вересні пройдуть вибори в законодавчу раду Гонконгу. Якщо демократичні сили повторять на них свій успіх на минулорічних виборах у районні органи влади, вони зможуть блокувати законопроекти, що вносяться пропекинской адміністрацією.

Питання взаємовідносин Пекіна і автономного району Гонконг належать до внутрішньої політики Китаю, в яку не має права втручатися жодна країна в світі, заявив у п’ятницю речник МЗС КНР Чжао Лицзянь, коментуючи висловлювання США з приводу утисків Гонконгу центральною владою в Пекіні.

За словами речника МЗС КНР, китайський уряд налаштований рішуче і буде захищати суверенітет і національні інтереси.

Нагадаємо, влітку минулого року влада Гонконгу вирішили прийняти закон про екстрадицію підозрюваних у злочинах материкового Китаю, що викликало масові акції протесту. Вони супроводжувалися зіткненнями з поліцією.
Після масових демонстрацій влада відкликали законопроект, але протестувальники продовжили виходити на вулиці і вимагати більшої незалежності від Китаю і звільнення всіх затриманих активістів.

На початку 2020 року на тлі пандемії коронавіруса і обмежувальних заходів протести припинилися, але майбутнім літом акції можуть поновитися з новою силою.

Перший вирок за статтею про масові заворушення було винесено в середині травня. 21-річний Шин Ка-Хо отримав чотири роки в’язниці.

Залишити відповідь