Студент після подорожі завіз в Україну малярію, яка зачаїлася з осені

Новини України

Студент після подорожі завіз в Україну малярію, яка чекала з осені

Харків’янин завіз в Україну малярію після подорожі. Фото: pixabay.com

Через випадки зараження малярією харківського студента, в Моз назвали симптоми хвороби і розповіли, як поводитися під час можливе зараження.

Про це повідомив Центр громадського здоров’я в Facebook.

“У Харкові зареєстровано завізний випадок малярії. Двадцятирічний студент приїхав в Україну 3 вересня минулого року. Перші симптоми з’явилися ще 9 травня: студент відчув слабкість, біль у горлі, температура тіла підвищилася до 37 градусів. Тільки через 6 днів, 15 травня, студент вперше звернувся за медичною допомогою до лікаря-терапевта”, – зазначено в повідомленні.

У хлопця взяли біоматеріали і виявили збудники малярії P. vivax і P. оvale. Даний тип може перебувати в організмі до трьох років, не проявляючи симптомів.

16 травня хворому поставили діагноз і госпіталізували, незабаром лікарі провели перевірку за місцем проживання та зробили висновки, що епідемія малярії не почалася тільки завдяки тому, що в регіоні немає малярійних комарів.

У зв’язку з виниклою небезпекою, у Моз нагадали про симптоми малярії: лихоманка, головний біль, сильне потовиділення, слабкість. Симптоми не завжди бувають яскраво вираженими, у групі особливого ризику знаходяться діти, вагітні жінки та люди зі слабким імунітетом. Відзначається, що, якщо не почати лікування малярії в першу добу після появи симптомів захворювання може розвинутися і навіть призвести до летального результату.

При появі симптомів ГРВІ після відвідин країни, де можливий спалах малярії, варто негайно звернутися до лікаря, навіть якщо ви були за кордоном близько трьох років тому.

Нагадаємо, Російське Федеральне медико-біологічне агентство (ФМБА) досліджує ефективність застосування препарату “Мефлохін” для лікування заражених коронавірусом. Перші випробування дали позитивні результати. “Мефлохін” (також відомий як “Ларіам”) використовується для профілактики чи лікування малярії. Він був розроблений в Армійському науково-дослідному інституті імені Уолтера Ріда у США на початку 1970-х років.

Як повідомляла “Країна”, Дональд Трамп заявив, що ліки для лікування малярії, які на даний момент проходять тестування на ефективність при лікуванні коронавіруса, можуть бути “божим даром”.

Залишити відповідь