Створення другого літака Мрії економічно не вигідно – директор ДП Антонов

Новини України

Директор “Антонова” розповів Зеленському, чому не потрібно будувати другу “Мрію”

Глава “Антонова” вважає недоцільним випускати другу “Мрію”. Фото: Facebook/ Офіс Президента України

Випуск другого найбільшого в світі транспортного літака Ан-225 “Мрія” для вантажних перевезень економічно недоцільний. Його можна було б побудувати тільки з тією ж метою, з якою він проектувався, – повітряний старт для космічних апаратів.

Про це в четвер, 23 квітня, під час прибуття літака “Мрія” в аеропорт “Гостомель”, повідомив президенту Володимиру Зеленському директор ДП “Антонов” Олександр Донець. Оприлюднено відео в Facebook Офісу президента.

“Вважали в 2012 році, ще коли все було добре з нашим північним сусідом, – десь близько 460 млн доларів в комплектації, в якій він був побудований, тобто в старій комплектації. Аналогові системи, десятки кілометрів проводів. А якщо його перепроектувати, зробити, як зараз робиться вся нова техніка, цифри – це абсолютно інші гроші”, – сказав Донець.

Більш того, за словами директора “Антонова” літак “Мрія” не так затребуваний через своїх габаритів, тому будівництво другого Ан-225 виглядає економічно недоцільним.

“Він затребуваний не так часто, як “Руслани”, тому що, по-перше, це була цільова машина під перевезення “Буранів”, а не під перевезення гуманітарних вантажів. Для космосу, за великим рахунком. Це Радянський Союз міг собі дозволити. І найголовніше, що близько 35% аеропортів його не приймають. Із-за габаритів і розмаху крила він не проходить руліжних доріжках… Ми його не окупимо”, – сказав Олександр Донець.

На його думку, другий Ан-225 потрібно будувати тільки з тією ж метою, з якою він проектувався спочатку, – повітряний старт для космічних апаратів

“Забираємося на 12,5 тисяч метрів, звідти відстрілюється літальний об’єкт, запускається мотор – він іде вгору. За рахунок цього економляться мільйони доларів (на паливо – Ред.)”, – повідомив Донець.

Донець про створення другої “Мрії” – з 04:53

Нагадаємо, літак “Мрія” після доставки в Україну з Китаю може увійти в Книгу рекордів Гіннесса. Сьогодні, 23 квітня, він привіз близько 1300 кубічних метрів медичного вантажу. “Мрію” в аеропорту “Гостомель” зустрічав особисто президент Володимир Зеленський.

Також ми писали, що 11 квітня літак “Мрія” відправився в перший рейс після ремонту. Він полетів до Китаю, звідки доставив медичний вантаж до Польщі. Після цього він доставив китайські кошти захисту й у Францію.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь