Суд Франції визнав винними колишнього прем’єра і його дружину в фінансових правопорушення

Новини Світу

World Economic Forum / flickr.com

Кримінальний суд Парижа ухвалив у понеділок рішення стосовно колишнього прем’єр-міністра Франції Франсуа Фійона, передає ТАСС. Він визнаний винним у фіктивному працевлаштуванні подружжя, Пенелоп Фійон. Вона визнана винною в співучасті в цьому правопорушення.

Щодо Франсуа Фійона винесено рішення про призначення йому п’ятирічного тюремного терміну, з яких він повинен реально відбути у в’язниці два роки, а також грошового штрафу. Пенелоп Фійон засуджена до умовного трирічного тюремного терміну.

Фійону, крім того, заборонено протягом 10 років займати виборні посади. Стосовно подружжя призначений штраф у 375 тис. євро кожному.

У цій справі також визнаний винним Марк Жуло, замінив Фійона в якості депутата на період його повноважень в уряді. Жуло продовжував виплачувати заробітну плату Пенелоп Фійон протягом тривалого терміну. Йому призначено умовний трирічний тюремний термін, а також штраф в €20 тис.

Захист підсудних оголосила по завершенню процесу, що оскаржить це рішення. Адвокат Фійона – Антонен Леві назвав “скандальними умови, в яких було відкрито, а потім проводилося цю справу”.

На думку захисту, порушено, зокрема, принцип поділу влади, оскільки суд узяв на себе оцінку характеру роботи парламентських помічників. “Дане рішення несправедливо, ми його оскаржимо”, – сказав він.

Скандал навколо Фійона вибухнула в січні 2017 року після тверджень тижневика Le Canard enchaine про те, що дружина Фійона протягом декількох років отримувала платню як парламентський помічник, не виконуючи будь-яких конкретних обов’язків. Справа, яку французька преса охрестила Penelopegate по імені дружини Фійона, призвело три роки тому до зниження його рейтингу, не дозволивши початкового фавориту президентського марафону вийти у фінал.

Президент Франції Емманюель Макрон в червні доручив спеціальної контрольної інстанції – Вищій раді магістратури (ВСМ) – провести перевірку неупередженості правосуддя в цій справі після того, як колишній прокурор, яка “курувала” це справа, заявила, що випробовувала “тиск” з боку генпрокуратури. У результаті суд не прийняв аргументи захисту і визнав фігурантів справи винними.

Залишити відповідь