Суд скасував смертний вирок Царнаеву за теракт на Бостонському марафоні, але гарантував, що він помре у в’язниці

Новини Світу

 

 
 

 

 
 

Федеральний апеляційний суд США скасував смертний вирок Джохару Царнаеву за вибух на Бостонському марафоні в 2013 році, в результаті якого загинули три людини, у тому числі восьмирічний хлопчик, понад 260 отримали поранення. Суд визнав, що під час першого процесу по справі у 2015 році, що проходив у Бостоні, не був належним чином проведений підбір неупереджених присяжних.

Апеляційний суд зазначив, що теракт повсюдне висвітлювався в ЗМІ, які показували шокуючі кадри наслідків вибуху. Суддя ж при відборі присяжних не встановив, що вони вже встигли прочитати і побачити про трагедію. Таким чином, в журі потрапили ті, хто вже сформував думку про винність Царнаева, пише АР.

У підсумку всі троє суддів апеляційного суду вирішили, що смертний вирок Царнаеву повинен бути скасований. Один з суддів у окремій думці, що збігається з даними висновком, зазначив, що справа не повинно було розглядатися в Бостоні.

Апеляційний суд також виправдав Царнаева за трьома пунктами звинувачення і передав справу на новий розгляд до нижчого окружний суд. При цьому суддя О. Рождери Томпсон у своїй постанові підкреслив, що “Джохар проведе решту життя у в’язниці. Питання тільки в тому, чи буде він страчений”.

Захист Царнаева подякувала суд за “просте і справедливе рішення”, зазначивши, що тепер уряд має вирішити, ставити чи жертв теракту і Бостон повторного процесу або залишити для Царнаева довічне ув’язнення без можливості вийти на свободу.

Адвокати Царнаева не оскаржували його провину, але хотіли врятувати його від смертного вироку, намагаючись довести, що ініціатором і організатором теракту був старший брат Джохара Тамерлан, убитий в перестрілці з поліцією через кілька днів після подій у Бостоні. Захист наполягав, що Царнаев-молодший перебував під сильним впливом брата.

Зараз Джохар Царнаев міститься в особливо охороняється в’язниці в штаті Колорадо. Президент США Дональд Трамп, виступаючи у Флориді, назвав рішення апеляційного суду “безглуздим”, зазначивши, що “цей звір” (Царнаев) вбив під час марафону “дуже багато людей”. Трамп також не упустив шанс критикувати свого конкурента на виборах демократа Джо Байдена, заявивши, що той “виступає проти смертного вироку навіть для вбивць поліцейських і дітей”.

Танцівниця Адріана Хаслет, втративши ноги в результаті бостонського теракту, висловила обурення скасування смертного вироку Царнаеву. “Цей терорист визнав вину у злочинах, скоєних проти нашої країни. Він зізнався людині, який давав у суді свідчення, що разом з братом планував поїхати в Нью-Йорк і влаштувати там вибухи теж”, – написала Хаслет в своєму Instagram. Вона додала, що Царнаев представляє загрозу для всіх і повинний бути страчений.

Джохар Царнаев був визнаний винним за 30 пунктами звинувачення, за 17 пунктами йому загрожувала смертна кара. На процесі 2015 року за вищу міру покарання висловилися всі члени журі присяжних. Якби хоча б один був проти, Царнаева б засудили до довічного ув’язнення.

Залишити відповідь