Судді мають намір оскаржити в Конституційному суді обмеження зарплат на карантині

Новини України

Судді хочуть оскаржити в Конституційному суді обмеження своїх зарплат на час карантину

В кінці місяця пленум Верховного суду буде розглядати питання суддівських зарплат. Фото: znaj.ua

29 травня збереться пленум Верховного суду. Серед інших питань на ньому розглянуть обмеження Верховною Радою на період карантину суддівської винагороди (незалежно від стажу роботи суддею і інстанції) десятьма мінімальними зарплатами – до 47 230 грн.

Про це повідомляє “Судово-юридична газета”.

Передбачається, що з цього питання пленум звернеться в Конституційний суд України – в зв’язку з можливим посяганням на незалежність судової влади.

Передбачає обмеження закон 553-IX (3279-д) був прийнятий парламентом 13 квітня. Закон передбачає зрівняння суддів, державних службовців, співробітників силових відомств, членів Вищої ради правосуддя, суддів КСУ і т. д. у винагороді. Його розмір не може перевищувати 47 230 грн до кінця карантину, починаючи з 1 квітня 2020 року.

Судді висловлюють невдоволення тим, що закон був прийнятий без консультацій з органами суддівського управління і самоврядування.

Обмеження зарплат суддям і держслужбовцям не сильно допомогло бюджету. Як писала “Країна”, на виплати безробітним в бюджеті зараз не вистачає 30 млн на день.

Ми також писали, що в цьому році пенсіонерам додадуть до пенсій сміховинні 130 грн. І то, якщо вистачить грошей.

Залишити відповідь