Суддя у Львові не став штрафувати за порушення карантину, адже коронавірус не вічний

Новини України

“Конституція – вічна, а коронавірус – тимчасовий”. Суд відмовився штрафувати львів’ян за порушення карантину

Суд у Львові не став виносити штраф за порушення карантину. Фото: Piqsels

Личаківський райсуд Львова не став штрафувати львів’ян за те, що вони під час карантину знаходилися втрьох поруч з лавочками у кафе. Поліцейські, які склали протокол на компанію, стверджували, що раз є лавочки – то це сквер. Суд вирішив, що така логіка не працює, більше того, є правовим свавіллям.

Про це свідчить рішення Личаківського райсуду від 7 травня, оприлюдненому в Єдиному реєстрі судових рішень.

Адмінпротокол на трьох львів’ян поліцейські склали 11 квітня. Жителі міста стояли ввечері біля Violin Coffee за адресою вул. Пасічна, 90. При цьому вони стверджують, що відстань між ними становила близько 2 метрів.

Поліцейські звинуватили львів’ян у тому, що ті порушили режим карантину, а саме знаходилися втрьох в сквері, “оскільки там є лавочки, тому це можна розцінювати як сквер”.

Втім, суд у своєму рішенні згадав, що у поняття сквер є чітке визначення, позначене в наказі Міністерства будівництва. За законом сквер – це упорядкована і озеленена ділянка площею від 0,02 га до 2,0 га, яка є елементом архітектурно-художнього оформлення населених місць, призначена для короткочасного відпочинку населення. А в ухвалі Львівської міськради, затверджує перелік скверів у Личаківському районі міста об’єктів за адресою вулиця Пасічна, 90 немає.

“Таким чином, віднесення працівником поліції частини вулиці до громадського місця “скверу” лише за принципом “тому що там є лавочки” є правовим свавіллям”, – сказано в документі.

Вказується також, що право на вільне пересування громадян закріплено в Конституції України.

У рішенні також уточнюється: “суддя переконаний, що Конституція – вічна, а коронавірус – тимчасовий, бо згоден з висловом австрійського імператора Фердинанда I – “Нехай панує справедливість, навіть якщо від цього загине світ”.

Нагадаємо, Кабмін ввів в Україні адаптивний карантин з 22 травня по 22 червня. Це означає, що в регіонах впроваджуватимуться послаблення обмежувальних заходів, але виходячи з епідеміологічної ситуації.

Втім, у Львові та Рівненській області відмовилися пом’якшувати карантин з 22 травня.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь