Світові ціни на нафту повзуть вгору на прогнозі історичного мінімуму поставок сировини

Новини України

Прогноз історичного мінімуму поставок штовхає світові ціни на нафту вгору

МЕА прогнозує зниження поставок нафти до історичного максимуму. Фото: facebook.com

Після публікації щомісячного звіту Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), яке поліпшило свій прогноз падіння попиту на нафту в другому кварталі, у четвер, 14 травня, ціни на нафту на торгах потягнулися вгору, в той час, як напередодні вони падали. Вартість липневих ф’ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures до 18:07 за Києвом становить $30,18 за барель, що на $0,99 (3,39%) вище ціни закриття попередньої сесії. Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

Ф’ючерс на нафту BRENT на червень на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) до цього часу подорожчав на $0,91 (3,6%) – до $26,2 за барель.

Світовий попит на нафту в другому кварталі може впасти на 19,9 млн б/с – до 79,3 млн б/с, підрахувало МЕА. Тепер агентство очікує, що падіння попиту на 3,2 млн б/с менше, ніж у прогнозі в минулому місяці.

Падіння світового попиту на нафту в квітні склало 25,2 млн б/с в річному вирахуванні у зв’язку з заходами по запобіганню поширення COVID-19.

МЕА очікує, що в травні видобуток в Саудівській Аравії суттєво впаде в рамках угоди ОПЕК+, видобуток у США і Канаді продовжить падати, що призведе до історичного зниження світових поставок нафти на 12 млн б/з, до 88 млн б/с – це найнижчий рівень за останні дев’ять років.

“Безпрецедентні зобов’язання” Саудівської Аравії та інших країн ОПЕК+ повинні підтримати оптимізм інвесторів щодо деякого поліпшення становища на ринку в червні і липні”, – зазначає економіст The Economist Intelligence Unit Кайлін Бірч.

“Однак серйозні знижувальні ризики зберігаються. Країни по всьому світу в травні починають поступово знімати обмеження, введені через COVID-19, і залишається неясно, яким буде результат”, – передає її слова MarketWatch.

Якщо зняття обмежень виявиться передчасним і почнеться друга хвиля, “ми можемо очікувати нових карантинних заходів і падіння нафтових цін”, вважає Бірч.

Опублікований напередодні звіт Міненерго США показав несподіване зниження запасів нафти в Штатах. Згідно зі звітом, за тиждень, що завершився 8 травня, вони скоротилися на 700 тис. барелів. Експерти, опитані S&P Global Platts, в середньому прогнозували зростання на 4,8 млн барелів. Запаси нафти на терміналі в Кушинга, де зберігається нафту, торгованих на NYMEX впали за тиждень на 3 млн барелів.

У той же час, ОПЕК у середу знизила прогноз попиту на нафту в 2020 році ще на 2,2 млн барелів на добу і тепер очікує, що він складе 91,1 млн б/с.

Раніше “Країна” писала про те, що після рішення саудитів скоротити видобуток нафти ціна на неї перевищила позначку в $31.

Також ми повідомляли, що журналісти з’ясували, за яким державам найболючіше вдарить цінова війна на нафтовому ринку.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь