Свобода слова Савіка Шустера 22 травня. Світлана Крюкова – про інтерв’ю Гордона з Гиркиным

Новини України

Світлана Крюкова: “Ніхто не має права вказувати журналістам з ким їм брати інтерв’ю, а з ким ні”

Світлана Крюкова в ефірі у Савіка Шустера 22 травня 2020 року. Скріншот

Сьогодні в передачі “Слова слова” з Савіком Шустером обговорюється тема про інтерв’ю, яке взяв журналіст Дмитро Гордон у Ігоря Стрєлкова-Гиркина. У дискусії взяла участь заступник головного редактора “Країни” Світлана Крюкова.

Позиція Світлани полягала в тому, що журналістом ніхто не має права вказувати з ким брати інтерв’ю, а з ким не можна брати інтерв’ю.

“Мені, якщо чесно, саме інтерв’ю з Гиркиным нецікаво обговорювати. Я б хотіла висловитися стосовно реакції, що послідувала за цим інтерв’ю. Після мого візиту сюди сьогодні ввечері, а то й завтра вранці в Фейсбуці і соціальних мережах з’явиться якась кількість постів різних полупокеров, які почнуть розповідати про те, що мене запрошувати не треба було. Вони почнуть давати поради, розповідати якою мовою мені потрібно говорити, про що мені потрібно писати, з ким мені потрібно дружити і на кого треба працювати. Вам будуть давати масу порад: як вести ефір, кого запрошувати, в якому тоні задавати питання, посміхатися або не посміхатися нашим героям. Але насправді ніхто не може вказувати журналістам з ким і як йому брати інтерв’ю, які там розставляти акценти. Це справа журналіста, з яким людиною говорити і який стиль спілкування обрати. Це може комусь подобатися або не подобатися, але не можна влаштовувати цькування журналістів за їхню роботу”, – сказала Світлана Крюкова.

Потім вона згадала випадок з власної журналістської практики.

“Якщо спиратися на власну практику, у мене чотири роки тому було цікаве інтерв’ю, коли ми з моїм колегою Сергієм Мусаевым з “Української правди” поїхали на зустріч з Кернесом. Ми зробили цікаве репортажне інтерв’ю, затягли його на чортове колесо, він розповідав про своїх фантомних болях і що підозрює у замаху на себе Арсена Авакова. І після цього Антон Геращенко написав пост у себе на Фейсбуці і сказав, що ми взяли за це інтерв’ю гроші і що так робити не можна. І що взагалі це нерукопотисканий людина, і такі інтерв’ю не повинні виходити в українському просторі. На нас вилилося стільки бруду, скільки приблизно в ситуації з Дмитром (Гордоном – Ред.) До речі, після цього ніхто так і не вибачився. Це відбувається з усіма журналістами, які працюють у жанрі інтерв’ю”, – сказала Світлана Крюкова.

Потім Світлана Крюкова прокоментувала слова інший гості в студії – нардепа від “Європейської солідарності” Ірини Геращенко, яка вважає некоректним інтерв’ю Гордона з Гиркиным. Крюкова зазначила, що некоректно з боку минулої влади було влаштовувати “спецоперацію” з фейковий вбивством журналіста Сергія Бабченко, тим самим ніби насміхаючись над справжніми вбивствами – Олеся Бузини і Павла Шеремета.

“Ми живемо в епоху постправды, коли нам, українським журналістам, потрібно дістати складних людей, поговорити з ними, донести це інтерв’ю до своїх читачів, а після цього ще й захистити ці інтерв’ю від нападок тих, хто нас хоче вказувати з ким говорити, а з ким немає”, – сказала Крюкова.

Відео її виступу нижче призводить телеграм-канал “Політика Країни”.

Нагадаємо, після резонансного інтерв’ю з Дмитром Гордоном поговорили журналісти “Країни” Юлія Корзун і Світлана Крюкова. Він розповів, що зробить з радикалами, котрі прийшли під його офіс і влаштували заворушення на знак протесту проти бесіди з Гиркиным.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь