Символіку дивізії СС Галичина визнали нацистською

Новини України

Суд визнав символіку дивізії СС “Галичина” нацистською

Суд визнав, що символіка дивізії СС “Галичина” є нацистською. Фото:

Окружний адміністративний суд Києва 27 травня визнав, що символіка дивізії СС “Галичина” є нацистською. А висновок Українського інституту нацпам’яті і його екс-голови Володимира В’ятровича про зворотнє є протиправним.

Про це в Telegram-каналі повідомив нардеп Максим Бужанський.

“Дії Інституту нацпам’яті визнали незаконними, так само як і демонстрацію символіки 14-ї дивізії ваффен – СС Галичина. Все, приїхали, закінчилися урочисті похорони в німецьких касках і костюмах есесівців, під оплески місцевих властей”, – написав Бужанський і опублікував фото копії відповідного рішення суду.

Зазначимо, що офіційний запит в Інститут нацпам’яті про те, чи є символіка дивізії СС “Галичина” нацистської і чи підпадає вона під заборону згідно з вимогами закону про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів ще в 2017 році відправляла редакція “Країни”.

Ми отримали відповідь, що символіка дивізії СС “Галичина” не підпадає під закон про заборону пропаганди комунізму і нацизму. У своїй відповіді Володимир В’ятрович послався на пункт 5 частини 1 статті 1 закону про декомунізацію, де наводиться перелік того, що саме розуміється під нацистською символікою і вказав, що в цьому переліку немає символів дивізії СС “Галичина”.

Саме після цієї відповіді глава Українського єврейського комітету Едуард Долинський подав у суд позов до Інституту Національної Пам’яті та В’ятровичу особисто.

Нагадаємо, в кінці квітня на офіційному сайті Львівської обласної державної адміністрації розмістили привітання з 77-річною річницею створення першої української дивізії “Галичина”. При цьому той факт, що дивізія входила до складу військ СС нацистської Німеччини, воліли не згадувати.

Також ми писали, що на головпоштамті Львова відкрили виставку марок і листівок на честь нацистської дивізії СС “Галичина”.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь