Ситник оскаржив рішення українських судів щодо відпочинку в Рівненській області в ЄСПЛ

Новини України

Ситник подав позов до ЄСПЛ на український суд за протокол про корупцію

Ситник подав позов на українські суди в ЄСПЛ за відпочинок в Рівненській області. Фото: Twitter / Ray_net_ua

Голова Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив, що подав скаргу в Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) після того, як українські суди визнали його винним у корупційному порушення під час відпочинку в Рівненській області. Тоді він отримав штраф у розмірі 3 400 грн.

Про це він розповів в ефірі програми “Мокрик По Живому” на телеканалі hromadske.

“Заяву я подав, і воно вже більше місяця перебуває в ЄСПЛ. Були очевидні дії щодо тиску на суддів. У нас є норма в законі, адміністративному кодексі, у разі визнання певних порушень, а вони безперечно є і наведені в моїй заяві до Європейського суду, то це є підставою для перегляду рішення”, – заявив він.

За словами Ситника, він пройшов усі судові інстанції в Україні, тому вирішив подати позов у Європейський суд. У зверненні він скаржиться на порушення, які нібито вчинили при винесенні вироку про штраф. Він також зазначив, що не вважає себе корупціонером, а, якщо б вважав, пішов би у відставку.

“Це може бути небезпечним прецедентом, оскільки достатньо взяти суддю ручного і просто натиснути на нього. Для майбутнього директора НАБУ або НАЗК це завжди може бути ризиком, як у разі ухвалення певних рішень, які не сподобаються особам, які мають адмінресурс, медійний ресурс, достатньо просто скласти якийсь протокол, придумати його і провести через суд”, – додав він.

Нагадаємо, в лютому у Верховній Раді 170 нардепів зажадали відставки голови Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артема Ситника. Протокол про корупцію був складений проти Артема Ситника за те, що він не вніс у декларацію інформацію про дорогому відпочинку на турбазі в Рівненській області. А за його відпочинок платили інші люди.

 

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь