Тасманійський вовк – Нове відео з останньої сумчастої собакою у світі

Новини України

Опубліковано раніше невідоме відео з останнім сумчастим вовком на планеті

Останній сумчастий вовк помер 84 роки тому. Скріншот з відео

Австралійський національний архів фото – та аудіодокументів опублікував відео з тасманийским вовком, вимерли в 1930-х роках. У 21-секундному ролику 1935 року по вольєру бродить останній представник виду – самець Бенджамін.

В мережі інтернет є інші зйомки тварини, але хронологічно оприлюднений фрагмент – це найпізніше відео з ним.

Бенджамін помер у 1936 році в приватному зоопарку міста Хобарт. Невідоме раніше відео з сумчастим вовком є частиною фільму “Тасманія – країна чудес”.

Короткий ролик важливий тому, що до наших днів збереглося близько трьох хвилин відеозаписів, закарбували сумчастих вовків. І будь-який новий фрагмент дає зоологам цінну інформацію про поводження вимерлого звіра.

Сумчастий вовк був найбільшим аборигенним хижаком Австралії, які дожили до сучасної епохи.

Кілька тисяч років тому він був поширений по всьому континенту, проте до моменту прибуття європейців вижив лише на острові Тасманія.

Звідси його друга назва – тасманійський тигр, як його прозвали місцеві жителі смуги на спині. Сумчастий вовк не пов’язаний з псовыми прямим спорідненням і ближче до кенгуру, ніж до собаки, але розвинув подібні анатомічні та поведінкові з псами особливості.

Вважається, що на континенті вовк або тилацин, як правильно називати цю сумчастого собаку, вимер через появу конкурентів – собак дінго, завезених людиною з Південно-Східної Азії більше трьох тисяч років тому.

До Тасманії дінго не добралися, тому сумчасті вовки і збереглися до початку ХХ століття, але в підсумку були винищені фермерами, які помилково вважали, що вовки знищують овець.

 

Раніше “Країна” розповідала, що у рифів Австралії вчені знайшли 30 нових видів і найдовше морське тварина в світі.

Ми також писали, що під час зимових австралійських пожеж загинули півмільярда тварин.

Залишити відповідь