Тегеран відповів на заклик Дональда Трампа знищувати іранські кораблі

Новини Світу

 

Тегеран буде знищувати американські військові кораблі в разі загрози безпеці Ірану. Про це заявив командувач Корпусом вартових ісламської революції (КВІР) Хосейн Саламі.

“Ми віддали розпорядження нашим ВМС. Якщо військове судно або підрозділ США буде загрожувати нашій безпеці, то воно буде атаковано”, – наводить його слова агентство Tasnim.

Командувач КВІР додав, що “Іран рішуче налаштований захищати національну безпеку і водні кордони”. “На кожен крок буде дано швидкий і рішучий відповідь. Американці вже випробували на собі в минулому наші дії”, – заявив він.

У середу, 22 квітня, із закликом атакувати іранські кораблі, що заважають проходу військових США в Перській затоці, закликав президент США Дональд Трамп. “Я проінструктував ВМС США, щоб вони обстрілювали і нищили будь-іранські катери з озброєнням, якщо вони будуть дошкуляти наші кораблі на морі”, – написав Трамп в Twitter.

Після заяви Трампа МЗС Ірану викликав посла Швейцарії, що представляє інтереси США в Тегерані. Йому передали ноту протесту для Білого дому, передає радіо “Свобода”. Іранські власті закликали Вашингтон до дотримання морської безпеки та свободи судноплавства.

Про інциденти з наближенням іранських катерів до американських кораблів стало відомо 15 квітня. Тоді американські військові заявили, що 11 військових кораблів Ірану наблизилися на близьку відстань до кораблів ВМС США в Перській затоці, і назвали ці дії “провокаційними”, повідомляє “Інтерфакс”.

Як зазначала прес-служба П’ятого флоту ВМС США, що іранські кораблі підходили до американським на відстань до 9 метрів, передає ТАСС.

У відповідь 19 квітня у ВМС КВІР підкреслили, що будь-які незаконні дії Сполучених Штатів в Перській затоці спричинять відповідь з боку Ірану.

Відносини між Тегераном і Вашингтоном різко погіршилися після того, як 3 січня 2020 року американські військові провели в районі аеропорту Багдада спецоперацію, в результаті якої був убитий Касем Сулеймані – голова спецпідрозділу “Кудс” Корпусу вартових ісламської революції Ірану. У відповідь Тегеран завдав ракетних ударів по двох іракських військових баз, на яких знаходяться військові з очолюваної США коаліції з боротьби проти терористичної угруповання ІГ*.

Міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Зариф заявляв у лютому, що після вбивства Сулеймані США і Іран опинилися на порозі війни. “На жаль, Сполучені Штати, грунтуючись на дезінформації, надходячи неосвічене і зарозуміло, сконцентрувалися на курсі, який привів регіон дуже близько до краю прірви. Ми були дуже близькі до війни”, – сказав Зариф.

*”Ісламська держава” (ІГ, ИГИЛ, ДАИШ) – терористичне угрупування, заборонена в Росії рішенням Верховного суду РФ від 29 грудня 2014 р.

Залишити відповідь