Тест для виявлення носіїв коронавіруса розробили вчені в США

Новини України

Вчені США розробили тест для виявлення носіїв коронавіруса до того, як вони стануть заразними

У США створено перспективний тест на коронавірус. Фото: pixabay.com

Американські вчені, що працюють на військових, створили тест для раннього виявлення COVID-19. Він може визначити наявність вірусу у носія до того, як той виявиться здатний заражати оточуючих.

Про це пише британське видання The Guardian.

Розробники тесту сподіваються, що їх методика допоможе виявляти наявність коронавіруса вже через 24 години після зараження, тобто за кілька днів до того, як носій зможе передавати вірус далі, і до прояву симптомів захворювання. Це приблизно на чотири дні раніше, ніж дозволяють вже існуючі тести.

Тест з’явився в результаті розробок Управління перспективних дослідницьких проектів Пентагону (DARPA), які спочатку були направлені для застосування під час збройних конфліктів. З початком пандемії коронавіруса дослідницька програма була переорієнтована на боротьбу з COVID-19.

“Ця розробка дозволить у світових масштабах заповнити прогалину з діагностуванням”, – сказав глава лабораторії біотехнологій DARPA Бред Рингайзен. Він додав, що йдеться про “абсолютно інноваційне рішення”.

За словами вченого, тепер очікується отримання дозволу на використання тесту від Управління по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США. Дозвіл має надійти протягом тижня.

Раніше “Країна” розповідала, навіщо потрібні тести на імунітет до коронавирусу.

Ми також писали, в яких країнах найбільше охоплення тестування населення на коронавірус.

Залишити відповідь