The New York Times – У Росії занижують дані про смертність від коронавіруса

Новини України

МЗС Росії вимагає від The New York Times спростування статті про заниження числа жертв Covid-19

The New York Times потрапила в скандал в Росії, фото: nytimes.com

Відносини Москви і Вашингтона зараз знаходяться чи не в своїй нижній точці за останнє десятиліття. І чергову в’язку хмизу у вогнище протистояння підкинула авторитетна американська газета The New York Times.

Вона видала матеріал про коронавирусе в Росії, який викликав гнівну реакцію владних структур РФ.

Офіційний представник МЗС Марія Захарова заявила, що відтепер доля The New York Times і The Financial Times (яка теж надрукувала аналогічний матеріал – Ред.) у Росії залежить від того визнають видання свої матеріали неправдивими.

У матеріалах FT і NYT говорилося про те, що смертність від коронавіруса в Москві і Санкт-Петербурзі може бути на 70% вище офіційної статистики.

Зокрема, The New York Times з посиланням на дані уряду Москви писала, що в квітні поточного року в столиці було зареєстровано на 1,7 тис. смертей більше у порівнянні з середнім п’ятирічним показником для цього місяця. Вказуючи на те, що офіційна кількість померлих від коронавіруса в Москві в квітні склала 642 людини, автори статті роблять висновок про те, що офіційна статистика смертності від Covid-19 може бути занижена в кілька разів.

В The New York Times не сумніваються в достовірності опублікованої виданням матеріалу про статистику смертності від коронавирусной інфекції в Росії, про недостовірність якого заявили в МЗС РФ.

“Ми впевнені в точності нашого матеріалу, заснованого на даних, опублікованих офіційним державним відомством та інтерв’ю з експертами державних інститутів. Ніякі факти, наведені в нашій статті, не оспорюються”, – сказала “Інтерфаксу” віце-президент з комунікацій The New York Times Даніель Роадс.

Офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова повідомила, що відомство направить листа до видання The Financial Times і The New York Times з вимогою спростувати опубліковану ними інформацію про заниження статистики щодо смертності від Covid-19 в РФ.

У МЗС Росії назвали публікації FT і NYT “безпідставними спекуляціями” і “черговим сенсаційним антиросійським фейком”.

У Депздраве Москви також спростували ці повідомлення, зазначивши, що порівняння показників загальної смертності в місячній динаміці некоректно і не дозволяє судити про тенденції. Крім того, у відомстві заявили, що діагноз Covid-19 встановлюється в результаті розтину, дані якого є “виключно точними”.

У Держдумі вже звернулися в МЗС РФ з проханням прийняти до FT і NYT заходи, аж до позбавлення їх акредитації в Росії.

Раніше “Країна” повідомляла, що Пєсков розповів, як спілкувався з Путіним, вже будучи зараженим коронавірусом.

Залишити відповідь