Трамп для профілактики COVID-19 п’є гідроксихлорохін, від вживання якого застерігають лікарі

Новини Світу

The White House Follow / flickr.com

Президент США Дональд Трамп зізнався, що з дозволу лікаря приймає протималярійний препарат гідроксихлорохін (він же – плаквеніл) для профілактики нового коронавіруса, передає ТАСС. Відповідаючи на питання журналістів у Білому домі, Трамп розповів, що приймає по таблетці гидроксихлорохина в день, і щоденні тестування на наявність коронавирусной інфекції поки дають негативний результат.

Спочатку він заявив, що приймає гідроксихлорохін “вже кілька тижнів”, а потім уточнив, що мова йде про півтора тижні, додавши, що отримує “дуже багато позитивних відгуків про цей препарат. Лікуючий лікар президента Шон Конлі заявив, що потенційна користь від цього лікування перевищує відносні ризики, а сам він продовжує стежити за різними дослідженнями, пов’язаними з лікуванням захворювання, що викликається новим коронавірусом.

При цьому в квітні управління з питань якості продовольства і медикаментів при Міністерстві охорони здоров’я і соціальних служб США застеріг співвітчизників від вживання гидроксихлорохина поза лікарень з-за побічних ефектів у вигляді можливих проблем з серцево-судинною системою. Ряд досліджень довели неефективність цього препарату в лікуванні коронавіруса, а кілька людей у США померли, вирішивши лікуватися їм самостійно вдома.

В кінці березня в Арізоні помер чоловік, який брав будинку фосфат хлорохіну, який кілька десятків років застосовується від малярії, вважаючи, що це захистить його від зараження коронавірусом. Його дружина була госпіталізована, а пізніше розповіла журналістам, що вони дивилися брифінги, під час яких Трамп говорив про потенційні переваги хлорохіну.

Лікарі з шанхайської лікарні “Жуйцзинь” також заявили, що гідроксихлорохін малоефективний при лікуванні інфікованих новим коронавірусом і може викликати побічні реакції. Як пише газета Shanghai Daily, з 11 лютого по 20 березня лікарі цієї лікарні вивчили вплив гидроксихлорохина на 150 інфікованих новим коронавірусом пацієнтів, Вони були розбиті на дві групи. У першій хворих лікували ліками від малярії в поєднанні зі стандартним підходом, а в другій застосовувалося тільки стандартне лікування.

На ослаблення симптомів у пацієнтів з першої групи витрачалось в середньому 19 днів, у другій – 21 день. У той же час частота виникнення побічних реакцій і ускладнень від гидроксихлорохина виявилася набагато вище, склавши близько 30%, проти 8,8% при стандартному лікуванні. “Ми не виявили особливої різниці між цими двома групами”, – наводить видання слова голови інфекційного відділення лікарні “Жуйцзинь” доктора Се Цина.

У Росії плаквеніл був включений в список рекомендованих Моз для лікування ускладнень від коронавіруса і зник з аптек через централізованого викупу державою. Це поставило в складне становище хворих склеродермією, які проходять лікування цим препаратом.

Залишити відповідь