Трамп доручив розробити план допомоги нафтовим компаніям США на тлі падіння цін

Новини Світу

 

Президент США Дональд Трамп у вівторок заявив, що дав вказівки головам міністерства фінансів і міністерства енергетики розробити план підтримки американських нафтових компаній.

“Ми ніколи не підведемо велику нафтогазову промисловість США. Я доручив міністру енергетики та міністру фінансів скласти план, який зробить доступними кошти, щоб ці найважливіші компанії та робочі місця в них були в безпеці в майбутньому”, – написав він на своїй сторінці у Twitter.

Обвал нафтового ринку триває у вівторок: Brent втрачає в ціні більше 18%, червневі ф’ючерси на WTI – понад 23%, травневі контракти на WTI залишаються в негативній зоні.

Конвульсії, в яких б’ється ринок, показують, наскільки важкий шкоди попиту на нафту завдали обмеження, що вводяться урядами держав по всьому світу з метою стримування поширення коронавіруса.

Вартість червневих ф’ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures до 15:25 за московським часом становить 20,74 долара за барель, що на 4,83 долара (18,89%) нижче ціни закриття попередньої сесії. У ході торгів ціна цих контрактів опускалася до 18,1 долара за барель – мінімуму з 2002 року, передає “Інтерфакс”.

Червневі ф’ючерси на нафту WTI на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) до цього часу подешевшали на 4,77 долара (23,35%) – до 15,66 долара за барель. Їх вартість опускалася в ході сесії до 11,6 долара за барель, що відповідає мінімуму з 1999 року, свідчать дані FactSet.

Травневі ф’ючерси на WTI, термін дії яких закінчується разом із закінченням основної сесії на NYMEX у вівторок (21:30 за московським часом), залишаються в негативній зоні. Їх вартість становить мінус 5 доларів за барель. До закінчення торгів у понеділок ціна травневих контрактів звалилася на 306%, опустившись до мінус 37,63 долара за барель.

Падіння ціни WTI до негативного рівня було відзначено вперше в історії і пов’язано з тим, що перед виконанням контрактів власники нафти змушені платити покупцям, щоб позбутися від сировини в умовах гострого дефіциту ємностей для його зберігання.

Залишити відповідь