Трамп оголосив про розрив відносин США з ВООЗ

Новини Світу

 

 
 

 

 
 

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) відмовилася провести потрібні їй реформи, і Вашингтон тимчасово розриває всі зв’язки з цією організацією, заявив у п’ятницю президент США Дональд Трамп, передає “Інтерфакс”.

“Оскільки вони не змогли реалізувати затребувані необхідні реформи, то сьогодні ми перериваємо наші відносини зі Світовою організацією охорони здоров’я і перенаправляємо наші фінансові кошти для інших нагальних проблем у світі в сфері охорони здоров’я”, – заявив він у ході виступу біля Білого дому.

Він підкреслив, що, хоча США представляли детальний план реформ ВООЗ, в організації відмовилися піти назустріч.

Трамп також нагадав, що раніше США виділяли ВООЗ приблизно 450 млн доларів у той час як Китай – 40 млн доларів.

Американський президент підкреслив, що у виникненні пандемії коронавіруса варто звинувачувати влада Китаю і Всесвітню організацію охорони здоров’я.

“Світ сьогодні страждає від неправомірних дій китайського уряду. Те, що Китай приховував інформацію про “уханьском” вірус, що дозволило інфекції поширитися по всьому світу, і це призвело до глобальної пандемії і коштувало сотнею тисяч життів американців та більше мільйона людей по всьому світу”, – заявив Трамп.

Він підкреслив, що “США хочуть вести відкриті і конструктивні відносини з Китаєм, але, щоб досягти цих відносин, американцям необхідно захищати національні інтереси”.

“Китай постійно порушував обіцянки, дані нам і іншим країнам”, – підкреслив президент США.

Нагадаємо, Білий дім неодноразово критикував ВООЗ за дії під час пандемії коронавіруса. Трамп стверджував, що організація приділяє дуже велику увагу ситуації в Китаї і являє невірні рекомендації.

Так, у квітні Трамп заявив, що його адміністрація тимчасово припиняє фінансувати ВООЗ, поки у Вашингтоні вивчають, як ВООЗ реагувала на кризу з пандемією коронавіруса. Зокрема, президент США називав цю організацію “прокитайской”.

Пізніше Трамп опублікував лист гендиректору ВООЗ Тедросу Адханому Гебрейесусу, в якому попередив про заходи у разі, якщо організація в найближчі 30 днів не візьме на себе зобов’язання щодо “істотних покращень” у своїй роботі. Президент у своєму листі висунув низку звинувачень в тому, що ВООЗ упустила або проігнорувала різні попереджувальні ознаки коронавіруса, і піддав критиці її позицію по відношенню до Китаю.

Залишити відповідь