Трамп: США почали працювати над вакциною від COVID-19, ще не знаючи, з чим борються

Новини Світу

 

 
 

 

 
 

Президент США Дональд Трамп на брифінгу в Білому домі повідомив, що ще в січні американські вчені почали працювати над створенням вакцини проти коронавіруса, передає “Інтерфакс”. “Вчені в національних інститутах здоров’я почали розробляти першу пробну вакцину 11 січня”, – сказав він.

“Тоді люди ще не знали, що відбувається навколо, а ми вже почали розробляти вакцину, навіть не знаючи, проти кого ми боремося”, – додав Трамп.

Він подякував вчених за їхні зусилля, а також висловив сподівання, що “вакцина буде готова до кінця року”.

Раніше в п’ятницю стало відомо, що кількість діагностованих випадків зараження коронавірусом COVID-19 у світі перевищила позначку в 4,5 млн. Більше 1,7 млн хворих вже одужали, що становить понад 35% усіх виявлених випадків захворювання коронавирусной інфекції.

Рекордна кількість заражень і випадків смерті припадає на США. Там з початку спалаху коронавіруса виявлено понад 1,4 млн заражених COVID-19, майже 87 тис. інфікованих померли.

Трамп заявив, що пандемія коронавіруса COVID-19 слід було покласти край ще на території Китаю до того, як вірус перекинувся на решту світу. “Цього ніколи не повинно було статися. Він прийшов з Китаю – він повинен бути зупинений в Китаї, перш ніж він вибрався в світ”, – сказав він на прес-конференції.

Трамп також заявив, що в разі розробки вакцини від коронавіруса Китаєм США також будуть мати доступ до препарату. Президент запевнив, що США неважливо, яка саме країна отримає вакцину.

У США до кінця 2020 року можуть підготувати сотні мільйонів доз вакцини проти коронавіруса COVID-19, повідомив один з керівників проекту “Операція “Надзвукова швидкість”” Монсеф Слауи.

Слауи – колишній керівник відділу по створенню вакцин компанії GlaxoSmithKline. Протягом приблизно восьми років він керував розробкою окремих вакцин, які захищають від гастроентериту у немовлят, пневмококової інфекції та раку шийки матки. В даний час він є венчурним інвестором, але також входить до ради директорів біотехнологічної компанії Moderna.

Адміністрація Трампа реалізує проект “Операція “Надзвукова швидкість”, мета якого – об’єднати приватні фармацевтичні компанії, урядові установи і військових, щоб спробувати прискорити розробку вакцини проти коронавіруса.

Раніше експерти у сфері охорони здоров’я США, зокрема, лікар-інфекціоніст Ентоні Фаучі, заявляли, що вакцина проти коронавіруса може бути готова в кращому разі протягом 12-18 місяців.

Трамп і Республіканська партія США неодноразово звинувачували Пекін в тому, що він не попередив світ про серйозність і масштабах спалаху коронавіруса.

Трамп також заявив, що готовий розглянути варіант з введенням санкцій проти Китаю у разі, якщо ця країна не буде співпрацювати у розслідуванні щодо причин поширення коронавіруса.

У квітні стало відомо, що США ведуть повномасштабне розслідування того, звідки з’явився коронавірус і чому в КНР не вдалося швидко зупинити його поширення. Згідно з однією з версій, що з’явилися в ЗМІ, у Вашингтоні не виключають, що вірус відбувається з наукової лабораторії в Ухані. У той же час в разведсообществе США вважають, що вірус не має штучного походження і не був генетично модифікований.

Залишити відповідь