Трамп: в разі проблем з Китаєм можна було б повністю припинити з ним стосунки

Новини Світу

 

 
 

 

 
 

“Тут багато чого можна зробити. Наприклад, можна повністю припинити відносини”, – сказав він в інтерв’ю телеканалу Fox Business в четвер. Такий крок, на думку президента США, дозволив би його країні “заощадити 500 млрд доларів”, передає “Інтерфакс”.

Крім того, Трамп заявив, що не бажає в нинішній ситуації спілкуватися з головою КНР Сі Цзіньпіном. “У мене дуже хороші відносини (з ним), але прямо зараз я з ним говорити не хочу”, – сказав лідер США.

Трамп також звернув увагу, що, хоча Вашингтон просив Пекін вивчити проблему коронавіруса COVID-19, він отримав відмову, а влада КНР не захотіли прийняти допомогу Сполучених Штатів з цього питання.

“І я здогадався, що все о’кей, тому що вони повинні знати, що вони роблять. Так що це була або дурість, некомпетентність, або умисел”, – зазначив Трамп.

Трамп нагадав, що тема коронавіруса під час візиту китайської делегації в Америку в січні не обговорювалася: представники нічого не сказали про вірус, “він навіть не був темою для обговорення”. Він зазначив, що дуже розчарований у Китаї у зв’язку з цим.

Раніше американський лідер говорив, що готовий розглянути варіант з введенням санкцій проти Китаю в тому випадку, якщо ця країна не буде співпрацювати у розслідуванні щодо причин поширення коронавіруса.

“Я буду готовий розглянути це”, – сказав він журналістам у Білому домі, говорячи про законопроекті, підготовленому групою сенаторів-республіканців і внесеному Ліндсі Гремом.

Сенатор, який вважається близьким союзником Трампа, запропонував дати адміністрації США можливість вводити санкції, якщо КНР відмовиться співпрацювати зі Штатами в рамках коронавирусного розслідування.

Законопроект передбачає, зокрема, введення заборон на в’їзд в США для тих або інших громадян Китаю, а також заморожування їх активів на американській території. Крім того, передбачена можливість заборони на видачу американцями кредитів китайському бізнесу.

Нагадаємо, на початку травня держсекретар США Майк Помпео заявив про наявність у США доказів того, що Китай навмисно приховував або знищував докази спалаху коронавіруса.

У квітні Трамп повідомив, що влада Сполучених Штатів вирішили розслідувати обставини виникнення пандемії коронавіруса. Він також попередив, що Китай може зіткнутися з наслідками, якщо буде доведено, що Пекін свідомо допустив спалах захворювання.

Залишити відповідь