Трамп запропонував відкласти вибори президента США з-за загрози COVID-19

Новини Світу

 

 
 

 

 
 

Президент США Дональд Трамп запропонував перенести вибори президента країни, які заплановані на листопад, пише РБК. У разі проведення голосування по пошті вибори 2020 році будуть “самими неточними і шахрайськими в історії”, – написав він у Twitter.

“Відкладемо вибори до тих пір, поки люди не зможуть належним чином і безпечно проголосувати?” – запропонував Трамп.

Трамп і раніше виступав проти голосування по пошті, в те час як демократи виступали за нього у зв’язку з пандемією коронавіруса. При цьому, ка кпоказывают опитування, деякі у США вірять, що голосування по пошті дійсно пов’язано з небезпекою махінацій.

Приблизно в половині штатів США зареєстрований виборець має право проголосувати поштою, якщо сам попросить надіслати йому бюлетень. Окремі штати США спростили процедуру голосування поштою у зв’язку з пандемією. шести штатах листопадове голосування планують повністю провести поштою: це Каліфорнія, Флорида, Гаваї, Колоралдо, Орегон і Вашингтон. Кількох інших штатів розглядають таку можливість.

У тих штатах, де вже вирішили провести голосування віддалено, бюлетені будуть розсилати поштою або приносити з кур’єрами всім зареєстрованим виборцям. Проголосувати особисто на ділянці теж можна, але тільки з поважної причини.

Нинішній президент США нагадав, що в багатьох країнах, дії влади яких критикують його ЗМІ (президент знову назвав їх Fake News) приводять в якості прикладів успішної боротьби з COVID-19, відбуваються нові спалахи “китайського вірусу”.

“У деяких з цих країн ситуація вже тяжка. Голосування поштою також довела, що вона – справжня катастрофа. Демократи кажуть про іноземне вплив на вибори, але навіть вони знають, що голосування по пошті – легка можливість для інших країн втрутитися в гонку”, – написав Трамп.

Пізніше в четвер представник штабу Трампа Хоган Гідлі заявив, що президент лише “задався питанням” про можливість перенесення голосування, щоб уникнути його поштою.

Вибори президента США відбудуться 3 листопада. Трамп став основним кандидатом від Республіканської партії. Від Демократичної був висунутий Джо Байден.

Згідно Конституції США, перенести дату голосування на виборах президента може тільки Конгрес. Ще три федеральних закону в Сполучених Штатах встановлюють точну і не змінну дату голосування – “вівторок, наступного дня після першого понеділка листопада”. Ця норма не змінювалася з 1845 року.

Для перенесення голосування необхідно схвалення обох палат конгресу США. Для перенесення вимагається більшість у Палаті представників, і в Сенаті, зазначає ABC News .

У нинішній ситуації, якщо колегія виборщиків, яка закріплює результати президентських виборів, не проголосує в призначену дату, термін Трампа юридично буде вважатися закінченим 20 січня 2021 року.

За даними Центру з контролю і профілактики захворювань США (CDC) на 29 липня, з моменту початку пандемії COVID-19 у країні заразилися близько 4,4 млн осіб, з них майже 149 тис. померли. З числа захворілих і померлих США обходять всі інші країни світу.

При цьому ще в квітні Трамп заявив, що не розглядає можливість перенесення виборів. “Я ніколи не думав про зміну дати виборів”, – сказав Трамп, зазначивши, що 3 листопада – “гарне число”.

У травні, однак, радник президента США Джаред Кушнер в інтерв’ю журналу Time не став давати гарантій того, що наступні президентські вибори в Штатах на тлі пандемії коронавіруса зможуть пройти у запланований термін – 3 листопада 2020 року.

Зазначимо, ініціатива президента не знайшла підтримки у ключових однопартійців Трампа, в тому числі у лідера республіканської більшості в Сенаті Конгресу США Мітча Макконнелла. Впливовий законодавець погодився у четвер в ефірі однієї з телекомпаній свого рідного штату Кентуккі з припущенням про те, що дата виборів, запланованих на 3 листопада, по суті “висічена в камені”, як висловився ведучий. “Вірно. Ми впораємося з будь-якою ситуацією, якою б вона не була, і проведемо вибори 3 листопада, як вже заплановано”, – сказав сенатор. При цьому він нагадав, що вибори в минулому проходили в США, незважаючи на кризи. “Ніколи в історії країни, незважаючи на війни, депресії, Громадянську війну, не було у нас такої ситуації, при якій заплановані федеральні вибори не відбулися вчасно. І ми знову знайдемо спосіб забезпечити це 3 листопада цього року”, – заявив Макконнелл.

Крім того, ідею Трампа відкинули сенатори-республіканці Ліндсі Грем і Тед Круз. Пропозиція Трампа не підтримав ряд республіканців у Палаті представників Конгресу.

Залишити відповідь