Трамп збирається поміняти міністра охорони здоров’я США з-за прорахунків у боротьбі з коронавірусом

Новини Світу

 

Адміністрація США може змінити міністра охорони здоров’я Алекса Азара на тлі поширення коронавіруса COVID-19 у країні, передає “Інтерфакс”. Про це повідомили американські ЗМІ з посиланням на джерела, знайомі з обговоренням цього питання в апараті американського президента.

За даними декількох джерел видань The Wall Street Journal і Politico, Азар на ранній стадії поширення інфекції в Сполучених Штатах допустив ряд прорахунків у боротьбі з коронавірусом. Зокрема, він нібито переконував президента Дональда Трампа в тому, що COVID-19 не представляє особливої небезпеки для США.

В якості можливих замін Азара розглядаються координатор Білого дому з боротьби з коронавірусом Дебора Беркс, адміністратор центру Medicaid Сіма Верма і заступник міністра охорони здоров’я Ерік Харган.

У міністерства охорони здоров’я і соціальних служб повідомили, що Азар “зайнятий реагуванням на глобальну кризу в галузі громадської охорони здоров’я, і у нього немає часу на палацові інтриги”.

Заступник прес-секретаря президента США Джадд Дір у розмові з WSJ заявив, що в Білому домі подібне питання не обговорюється, а також додав, що ніякого плану по зміні Азара немає. “Будь-які домисли про перестановки безвідповідальні і відволікають від нашого загальнодержавного відповіді на COVID-19”, – сказав він.

За даними університету Джонса Хопкінса, у США зареєстровано понад 938 тис. випадків COVID-19, 53,7 тис. заражених померли, одужали понад 100 тис. осіб.

Залишити відповідь