Три останніх круїзних лайнера, не порушених COVID-19, висадять пасажирів на берег після декількох тижнів без суші

Новини Світу

Три останніх круїзних лайнера з пасажирами без ознак коронавіруса, що ще залишалися на плаву під час пандемії, повинні на цьому тижні спустити людей на берег. У Марселі в понеділок повинна початися висадка понад 1700 пасажирів MSC Magnifica, які останній раз відчували землю під ногами шість тижнів тому.

У Лос-Анджелесі має вивантажитися судно Pacific Princess, в Барселоні – Costa Deliziosa, повідомляє BBC з посиланням на Міжнародну асоціацію круїзних ліній. Останній раз пасажири MSC Magnifica висаджувалися на берег в новозеландському Веллінгтоні. На борту знаходяться переважно громадяни Італії, Франції та Німеччини, є і кілька росіян.

Лайнер відправився в кругосвітній круїз з Європи в січні, тоді повідомлялося лише про кількох випадках “невідомої пневмонії” в китайському Ухані, летальних випадків не було. Тільки досягнувши берегів Південної Америки, екіпаж зрозумів, що ситуація в світі ускладнилася. У лютому стало відомо про випадки зараження і смерті пасажирів на інших круїзних лайнерах, порти почали закриватися.

В середині березня Magnifica дозволили пришвартуватися біля берегів Тасманії, де на той момент відзначалися поодинокі випадки коронавіруса, але капітан прийняв рішення не випускати пасажирів із судна. У Сіднеї стало очевидно, що кругосвітню подорож доведеться згорнути. В Сіднеї і Мельбурні при дотриманні суворих умов дозволили зійти тим пасажирам, хто вирішив самостійно повернутися додому. Цим скористалися кілька сотень людей, але більшість віддали перевагу продовжити плавання.

В австралійському Фримантле MSC Magnifica зустрів неласковый прийом. При заході в порт судно повинно надати медичні документи в підтвердження, що ні в кого на борту немає інфекційних захворювань. За два тижні до прибуття Фрімантл 250 пасажирів лайнера відвідували медичний кабінет: за даними ВВС, їм потрібні були болезаспокійливі або перев’язувальні матеріали. Ознак коронавіруса ні в кого не відзначалося. Однак прем’єр-міністр Західної Австралії Марк Макгоуен заявив на прес-конференції, що 250 пасажирів повідомили про захворюваннях верхніх дихальних шляхів, і пообіцяв не допустити, щоб вони “ходили по вулицях”. У результаті поліцейські і прикордонники стежили за тим, щоб ніхто з борту MSC Magnifica не спустився на берег, а невелика група протестуючих вийшла з плакатами, що закликають мандрівників повертатися додому.

Лайнер Costa Deliziosa, на борту якого знаходяться 1814 пасажирів та 898 членів команди, з середини березня робив тільки технічні зупинки на шляху в Європу, так як всі порти йому відмовили, повідомляє портал Seatrade Cruise News. При цьому, за даними італійських ЗМІ, на борту немає заражених коронавірусом.

Круїз повинен був закінчитися 26 квітня у Венеції. Тепер же корабель спочатку висадить 168 громадян Іспанії в Барселоні, а потім відправиться в Генуї, звідки будуть організовані автобусні трансфери для інших пасажирів і екіпажу. На відміну від MSC Magnifica, лайнеру не дозволили зайти в марсельський порт, щоб висадити французьких громадян.

Симптомів коронавіруса не зазначається на борту судна Pacific Princess, яке планує причалити в лос-анджелеському порту Сан-Педро в кінці тижня. Більшість його пасажирів висадилися ще в кінці березня під Фримантле. На інших лайнерах тієї ж компанії ситуація була набагато більш плачевною. На сумно відомому Diamond Princess коронавірусом заразилися понад 700 осіб, 14 померли. На лайнері Ruby Princess COVID-19 підтвердився більш ніж у 660 пасажирів, померли не менше 21.

Сім’я одного з померлих подала в США позов на 1 мільйон доларів до компанії Princess Cruises, звинувативши її в тому, що вона не попередила про спалах коронавіруса пасажирів, які зійшли на борт в березні, тим самим піддавши ризику зараження гостей і команду. Крім того, а Австралії почалося кримінальне розслідування невирішеною висадки пасажирів Ruby Princess без дотримання карантину.

Серед знаходилися на борту ще одного корабля компанії, Coral Princess, від коронавіруса померло щонайменше троє людей. На Grand Princess померли двоє пасажирів, у яких виникли ускладнення, викликані COVID-19, і один член екіпажу.

Шлях в Європу продовжує німецьке судно Artania, серед пасажирів і команди якого зареєстровано три смерті. Воно простояло три тижні на карантині під Фримантле і 18 квітня нарешті покинуло порт. Частина членів екіпажу і пасажирів зійшли на берег і згодом вилетіли до Німеччини. На борту залишилося понад 400 осіб.

Залишити відповідь