Туреччина не пропустила російський літак, що летів на Кіпр з медичним вантажем з Китаю

Новини Світу

flogeljiri / DepositPhotos

Літак, який повинен був доставити на Кіпр медичне обладнання з Китаю, взяв курс на Москву через відмову Туреччини пропустити його через свій повітряний простір. Про це заявив у середу Кіпрському інформаційному агентству міністр транспорту, комунікацій та громадських робіт острівної держави Янніс Карусос.

За його словами, дане рішення було прийнято у зв’язку з тим, що для обльоту турецького повітряного простору у літака не вистачить палива. “Пілот змінив маршрут і направляється в московський аеропорт, щоб приземлитися і заправитися”, – сказав міністр.

За словами Карусоса, рейс був організований за участю кіпрського Моз та посольства Республіки Кіпр в КНР для більш ефективного ведення боротьби з поширенням коронавіруса. Рейс повинен був доставити на Кіпр захисні маски, бахіли, одноразові хірургічні халати та інший захисний одяг загальною масою 36 тонн. Карусос також заявив, що тепер кіпрські власті готують дипломатичний протест на дії Анкари.

Джерело ТАСС в авіаційних владах РФ зазначив, що це вантажний рейс російської авіакомпанії Air Azur з Тяньцзіня в Ларнаку. “Туреччина не пустила, тому борт у Внуково планує здійснити посадку на дозаправку і далі перелетіти через Болгарію на Кіпр”, – додав він.

За даними авіаційного порталу Flightradar24.com літак вже успішно сів в аеропорту Внуково. Як уточнюється, лайнер у 03:38 за місцевим часом вилетів з аеропорту китайського Биньхай на Кіпр. Над Чорним морем він зробив два кола і взяв курс на московський аеропорт Внуково, де і сів у 14:02. Прибуття літака на острів очікується в 20:00 (літній кіпрське час відповідає московським).

Залишити відповідь