Тимошенко отримала 150 мільйонів гривень від компанії з США, яка откупалась від позову

Новини України

Відкупилися. Стало відомо, хто заплатив Юлії Тимошенко мільйони доларів в США

Юлія Тимошенко отримала мільйони від американської компанії Skadden. Фото: “Країна”

Голова ВО “Батьківщина” та народний депутат Юлія Тимошенко, яка нещодавно задекларувала дохід у 150 мільйонів гривень від американської юридичної фірми, насправді отримала ці кошти від компанії Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom, яка у 2012 році працювала проти Тимошенко в США в інтересах Віктора Януковича.

Про це пише New York Times.

Повідомляється, що нью-йоркська юридична фірма ” Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom заплатила 11 мільйонів доларів або більше, щоб уникнути судового розгляду з Тимошенко, яка звинуватила фірму у сприянні її політичного переслідування.

При цьому 5,5 млн доларів отримала сама Тимошенко, а ще таку ж суму фірма виплатила її адвокату, народному депутату Сергію Власенку, який також пред’являв претензії на політичне переслідування з боку уряду Януковича.

Зазначимо, що історія з фірмою Skadden почалася близько 8 років тому. Тоді, через рік після того, як Тимошенко засудили до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень при підписанні газових контрактів з Росією в 2009 році, Міністерство юстиції найняло Skadden для “незалежної оцінки” судового процесу над Тимошенко у зв’язку з її позовом проти України в ЄСПЛ. У висновках Skadden говорилося, що справу не було політично вмотивованим.

Пізніше в компанії визнали, що доповідь по справі Тимошенко був суперечливим і писався адвокатами “за замовленням Пола Манафорта на користь його клієнта Віктора Януковича”.

В минулому році Тимошенко та її адвокат Сергій Власенко звернулися в юридичну компанію Reid Collins & Tsai, щоб вивчити можливість суду зі Skadden.

Після цього Skadden, не чекаючи подачі позову, вирішила виплатити їм компенсацію, яка надійшла в Україну через рахунки Reid Collins & Tsai. У декларації Власенко вказав ці надходження як “іноземний дохід”, а Тимошенко заявила, що це “компенсація шкоди, заподіяної політичними репресіями 2011-2014”.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь