У Берліні з 22 квітня почнуть відкриватися деякі магазини

Новини Світу

 

У столиці Німеччини з 22 квітня почнуть відкриватися магазини площею до 800 квадратних метрів, а в громадському транспорті стане обов’язковим носіння масок. У вівторок земельну сенат прийняв таке рішення і відрегулював перші кроки по послабленню обмежувальних заходів в громадському просторі.

“З 27 квітня 2020 року при користуванні громадським транспортом потрібно носити текстильну маску для носа і рота”, – сказано в опублікованому сенатом документі, який цитує “Інтерфакс”.

Правило зберігати мінімальну дистанцію в півтора метра зберігається, але воно не поширюється на сімейні пари і родичів, які живуть в одному будинку. Дозволяється проводити приватні або сімейні заходи чисельністю до 20 осіб – у першу чергу мова йде про, наприклад, хрестинах чи поминках. Також до 3 травня дозволяється збиратися компаніями не більше 20 осіб під відкритим небом. З 4 травня кількість учасників вуличного заходу може бути збільшена до 50 осіб.

Крім цього, з 4 травня в Берліні відкриваються музеї та освітні установи, можна богослужіння.

Магазини і підприємства сфери послуг площею більше 800 квадратних метрів поки залишаються закритими, виняток становлять тільки ринки вихідного дня, аптеки, магазини оптики, книжкові магазини, садові ринки, автозаправки, хімчистки, магазини товарів для тварин, автозапчастин та велосипедів. При цьому максимальна щільності потоку відвідувачів не може становити більше однієї людини на 20 квадратних метрів.

Спортзали й басейни Берлін відкривати поки не планує, заняття спортом на відкритому повітрі можна, в тому числі можна бігові групи за умови, що учасники заняття будуть дотримуватися мінімальну дистанцію один від одного. Відкриваються зоопарки, з 4 травня дозволено відкритися перукарським.

У п’ятницю уряд Німеччини в консультації з федеральними землями погодило заходи щодо послаблення обмежень у суспільному житті, введених за пандемії коронавіруса. Тепер кожна земля з 16-ти повинна прийняти власне рішення – у більшості земель магазини відкриті з понеділка. Ресторани і бари закриті поки по всій країні.

У ряді земель вирішено повернути в школи учнів випускних класів для підготовки та складання іспитів, а також відновити заняття в четвертих – випускних – класах початкових шкіл.

При цьому 10 з 16 регіонів ФРН ввели обов’язкове носіння захисних масок або одягу, що закриває ніс і рот. Останніми ці заходи ввели Шлезвіг-Гольштейн, Гамбург, Гессен, Баден-Вюртемберг і Саксонія-Анхальт. У Саксонії захід буде діяти з 23 квітня, в Шлезвіг-Гольштейн, імовірно, з 29 квітня, а в Гамбурзі, Гессені і Бадені – з 27 квітня, повідомляє DW. Раніше аналогічні розпорядження взяли влада Баварії, Мекленбурга – Передньої Померанії, Саксонії і Тюрінгії.

Інститут імені Роберта Коха закликає не послаблювати карантин

На тлі ослаблення карантину в Німеччині вірусологи закликають пам’ятати, що ситуація з поширенням коронавіруса SARS-CoV-2 залишається серйозною. “Кінця епідемії поки що не видно, показники можуть знову зрости. Вірус нікуди не зник”, – заявив віце-президент Інституту імені Роберта Коха (RKI) Ларс Шаде.

У Німеччині вдалося досягти хороших показників щодо стримування епідемії, але вони повинні залишатися на рівні, що дозволяє уникнути перевантажень в системі охорони здоров’я, підкреслив учений. Він закликав робити все для того, щоб уникнути появи великого числа нових заражень до тих пір, поки не вдасться розробити вакцину.

За словами Шаде, скасування обмежень на контакти теоретично можлива, якщо перестануть виявлятися нові випадки коронавіруса. У той же час слід бути готовими до повторного введення локдауна, якщо ситуація знову зміниться, вказав він. Тому нинішня поступова скасування карантинних заходів є “розумним компромісом”, вважає вірусолог.

Між тим на тлі ослаблення карантинних заходів вже почалося збільшення показника заражуваності коронавірусом. Інститут імені Роберта Коха повідомив, що базове репродуктивне число R0 20 квітня зросла з 0,8 (показник 18 квітня) до 0,9, що означає, що десять інфікованих заражають дев’ять інших осіб. Як RKI, так і канцлер ФРН Ангела Меркель неодноразово підкреслювали, що показник необхідно утримувати на рівні не нижче 1,0, щоб впоратися з епідемією.

За даними Інституту імені Роберта Коха, загальне число виявлених заражень SARS-CoV-2 у Німеччині перевищила 143 тисячі, від наслідків інфекції померли 4,6 тисячі осіб. За останню добу в країні з’явилося 1,8 тисячі нових випадків коронавіруса, що викликає пневмонію COVID-19.

Залишити відповідь