У Бразилії зупинили випробування хлорохіну від коронавіруса з-за смерті 11 від нього учасників

Новини України

У Бразилії померло 11 хворих добровольців, яких лікували препаратом з хлорохіном

У Бразилії зупинили випробування хлорохіну від коронавіруса з-за смерті 11 від нього учасників. Фото: pixabay

Бразильські вчені припинили випробування протималярійного препарату з хлорохіном, яким лікують хворих коронавірусом українців, з-за смерті 11 учасників експерименту. Це – восьма частина всіх, на кому відчували цей препарат.

Про це йдеться на порталі medRxiv.org.

У випробуванні взяли участь 81 пацієнт, яких госпіталізували з ГРВІ у місті Манаус (бразильський штат Амазонас).

На час експерименту учасників дослідження поділили на дві групи: перша (41) повинна була отримувати дозу 600 мг хлорохіну двічі на день протягом 10 діб, друга (40 осіб) – по 450 мг двічі на перший день, а потім по одному разу протягом п’яти днів.

Пацієнтам у дослідженні також давали антибіотик азитроміцин, який також дає навантаження на серце.

Протягом трьох днів дослідники почали помічати серцеві аритмії у пацієнтів, які приймають високу дозу. До шостого дня лікування померло 11 пацієнтів, що призвело до негайного завершення етапу дослідження з високими дозами.

Попередні результати показали, що прийом великих доз хлорохіну протягом 10 днів не можна рекомендувати при лікуванні Covid-19 із-за ризику порушень нормального (синусового) ритму серця, що характеризуються прискореним скороченням шлуночків.

Нагадаємо, що президент США Трамп з ентузіазмом просував препарати з хлорохіном як потенційне лікування нового коронавіруса, незважаючи на невелику кількість доказів того, що вони працюють, і не дивлячись на побоювання деяких вищих посадових осіб охорони здоров’я США.

Раніше “Країна” писала, що в Швеції відмовилися використовувати протималярійний препарат хлорохін для лікування коронавіруса, який викликає серйозні побічні дії у вигляді спазмів і мігрені, а також може призвести до втрати зору.

Також ми розповідали, що дружина Тома Хенкса розповіла, як вони з чоловіком перенесли лікування Covid-19 препаратом хлорохін.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь