У Черновцав Авакова зустріли пікетом. Міністр поспілкувався з незадоволеними

Новини України

У Чернівцях Авакова зустріли пікетом люди, незадоволені планом розвитку регіону і медреформою

Аваков поговорив з пікетувальниками біля Чернівецької ОДА. Фото: molbuk.ua

Мешканці Чернівців і населених пунктів області влаштували пікет будівлею обласної державної адміністрації, куди сьогодні прибули міністри охорони здоров’я, внутрішніх справ та Кабінету міністрів. Люди оточили Арсена Авакова, і він був змушений з ними поговорити.

Про це повідомляє видання “Молодий буковинець”.

Серед учасників акції протесту були жителі Сокирянського району і міста Новодністровська, обурені затвердженим перспективним планом Буковини. Вони тримали в руках плакати з написами: “Ломачинці – з Новодністровському”, “Почуйте громаду енергетиків” і “Наші діти – наше майбутнє”.

Люди з Новодністровська проти того, що в нову об’єднану громаду увійде тільки це місто – без сіл Білоусівка, Ломачинці, Василівка, Раскопинцы і Ожеве, які відійдуть Сокирянської громаді.

Глава МВС вислухав скарги пікетників і пообіцяв їм відвідати Новодністровськ з виконуючим обов’язки міністра енергетики. Також він розповів, що в Чернівецькій ОДА міністр Кабінету міністрів Олег Немчинов поспілкувався з представниками чотирьох громад.

“Завтра ми зберемося в Києві. Міністр Чернишов, у нас займається цим питанням. Будемо шукати юридичний механізм. Він юрист, і каже, що є такі можливості”, – сказав Аваков.

Він додав, що ситуація з Новодністровської об’єднаної територіальної громадою більш-менш зрозуміла, і що кожна громада повинна висунути одного представника, який буде безпосередньо контактувати з урядом.

“Ми 20 хвилин тому мали з президентом селекторну нараду. Ми сказали, що є такий питання, що люди прийшли…”, – заявив міністр внутрішніх справ.

Ще одній групі людей, не згодних з ліквідацією дитячого протитуберкульозного санаторію “Садгора” в Чернівцях в рамках реформи Уляни Супрун, він сказав, що медреформу фактично зупинили.

“У нас ситуація з другим етапом медичної реформи трагічна. Половина психіатричних лікарень, туберкульозних санаторіїв – практично все закривається. З цим не погодилися, тому, по суті другий етап зупинили негайно. І тепер поклали заново формувалася підтримка цих закладів медичної сфери”, – сказав Аваков.

Потім він запропонував представникам трудового колективу санаторію приїхати сьогодні в аеропорт “Чернівці”, щоб поспілкуватися з міністром охорони здоров’я Максимом Степановим з приводу цієї ситуації.

“Тут наступний вихід: якщо медики кажуть, що треба відновити в адекватному стані, ви підпишете новий договір з НСЗУ, і вас будуть підтримувати, і він запрацює. В принципі, ми виходимо з того, що туберкульоз – така ж небезпечна хвороба, як і коронавірус “, – запевнив Він.

Раніше “Країна” наводила слова міністра Степанова про те, що українським психбольницам не вистачає майже мільярд гривень і вони знаходяться на межі закриття.

Ми також цитували обіцянку Зеленського в разі розвалу справи Шеремета прийняти кадрові рішення по Авакову.

Залишити відповідь