У Чорногорії затримання єпископа за порушення карантину призвело до протестів. Поліція застосувала сльозогінний газ

Новини Світу

Поліцейський спецназ застосував сльозогінний газ в місті Плєвля на півночі Чорногорії проти демонстрантів, які вимагають звільнення затриманого владою православного єпископа. Його звинуватили у порушенні карантинних обмежень.

На центральних вулицях міста Плєвля сталися сутички силовиків з протестувальниками, після чого поліція застосувала сльозогінний газ. В результаті постраждав семирічна дитина. Портал In4s публікує відеозаписи, на яких люди розбігаються у хмарі диму. Учасники акції скандують “Ганьба! Фашисти!”. У місті чуються звуки, схожі на постріли.

Раніше в середу поліція застосувала сльозогінний газ проти демонстрантів, які блокували дорогу поблизу міста Беране. За даними порталу, по всій країні йдуть арешти політичних супротивників влади.

У ніч на середу прокуратура Чорногорії затримала єпископа Будимлянско-Никшичского Іоаникія, а також священиків єпархії на 72 години після звинувачень в порушенні епідемічного режиму. За священнослужителів заступилися тисячі парафіян Сербської православної церкви (СПЦ). Конфлікт віруючих з владою ледь не призвів до сутички з силовиками. До місця демонстрації був стягнутий поліцейський спецназ, поліція попереджала людей про готовність застосувати сльозогінний газ.

12 квітня поліція затримала митрополита Чорногорсько-Приморського Амфілохія після богослужіння в монастирі Златица, передає ТАСС.

Парафіяни Сербської православної церкви до епідемії коронавіруса проводили в Чорногорії масові акції на знак протесту проти утисків СПЦ в країні: парламент країни в ніч на 27 грудня 2019 року прийняв закон “Про свободу віросповідання та переконань і правове становище релігійних громад”. В підтримку закону проголосували 45 депутатів із 45 присутніх, документ розглядався після затримання поліцією всіх депутатів від опозиції. 28 грудня закон підписав президент Чорногорії Міло Джуканович.

Глава держави звинувачує Сербську православну церкву в спробі зберегти релігійну монополію в країні. Він заявив, що буде домагатися автокефалії для чорногорської церкви за прикладом України. Саме в рамках створення нової церкви кабінет міністрів Чорногорії провів через парламент закон про свободу віросповідання, що передбачає вилучення церковної власності в СПЦ. Мова йде більш ніж про 650 святині, включаючи відомий у православному світі монастир Острог.

Залишити відповідь