У Дніпропетровській області вирішили перевірити тести коронавиурс

Новини України

У Дніпропетровській області запідозрили масові помилки ПЛР-тестів

Святослав Олійник. Фото: Телеграм

Голова Дніпропетровської облради Святослав Олійник заявив, що є певний підстави піддати сумніву результати ПЛР-тестів, проведених Обласним лабораторним центром. При цьому така ситуація може бути і в інших регіонах України.

Про це він заявив у відеозверненні, опублікованому на YouTube.

“Ми зробили аналітичний зріз на 12 травня. Лише 5% людей, у яких лабораторно був підтверджений COVID, звернулися за допомогою з тими чи іншими симптомами. Тоді за статистикою було 550 хворих. 82% з них – це люди, яких перевіряли тільки тому, що вони вважалися контактними”, – повідомив Святослав Олійник.

“Дані ПЛР-досліджень на коронавірус потрібно перевіряти. Багато речей не сходяться. У тому числі, кількість хворих і тих, хто одужав. Сьогодні у багатьох, у кого підтвердили хвороба, немає ніяких симптомів. Навіть з тих, хто зараз у лікарнях: 36% госпіталізованих почувають себе добре. Шляхом виявлення антитіл до коронавирусу в крові можливо встановити, хто з підтверджених на сьогодні реально хворів COVID, а хто ні. Для цього необхідно додатково обладнати лабораторію, і ми зараз цим займаємося”, – розповів голова облради.

Також Олійник розповів, що сьогодні була створена комісія, яка почала розслідування і повинна встановити причини недостовірної статистики.

“Або це людський фактор, або погана якість самих тестів ПЛР, або якісь лабораторні помилки – зараз це встановлюють усі компетентні органи. Нарешті, всі вимагають відповіді, чим на самому ділі вболівають люди, у яких немає симптомів, і хворіють вони взагалі”, – заявив він.

Нагадаємо, раніше глава Моз перерахував, хто в Україні може безкоштовно зробити ПЛР-тест на коронавірус.

Також ми писали, що у Києві коронавірус виявляють у кожного восьмого, минулого ПЛР-тестування.

Залишити відповідь