У Франції директор радіостанції фінансував геноцид в Африці

Новини України

У Франції спіймали керівника Радіо тисячі пагорбів, обвинуваченого в геноциді в Руанді

У Франції директор радіостанції фінансував геноцид в Африці. Фото: pixabay

У Франції заарештували 84-річного Фелис’єна Кабугу, який брав участь в геноциді 1994 року в Руанді, коли загинуло до мільйона представників народності тутсі.

Кабугу зловили недалеко від Парижа. За втікачем правоохоронці ганялися 10 років.

Про це повідомляє “The Guardian”.

Кабуга вважався одним з найбільш відомих серед розшукуваних людей у світі. Він жив під вигаданим ім’ям в передмісті французької столиці.

Один з найбагатших людей Руанди Кабуга звинувачується в створенні сумно відомого ополчення Интерахамве (“ті, хто нападають разом”) та оснащенні його мачете. Він також керував Radio Télévision Libre des Mille Collines (RTLMC, Вільне радіо і телебачення тисячі пагорбів), яке подствекало до вбивств тутсі.

Зміст трансляцій RTLMC прямо і публічно підбурюючи до вчинення геноциду, оскільки ці трансляції прямо ідентифікували тутсі, визначали їх адреси, описували їх як ворогів і закликали до їх знищення. Передачі RTLMC спонукали і заохочували людей до вбивства і заподіяння шкоди особам, ідентифікованим як тутсі”, – йдеться в обвинувальному акті за Кабуге.

Геноцид у Руанді стався навесні-влітку 1994 року. Уряд, члени якого належали до народності хуту, влаштував геноцид народності тутсі.

В ході цих подій загинуло, за різними оцінками, від 500 000 до 1 000 000 осіб. Геноцид здійснювався армією, жандармерією, угрупованнями интерахамве і импузамугамби, які підтримувалися владою.

Раніше “Країна” писала, що Папа Римський Франциск I попросив прощення за “гріхи і провали церкви та її членів” під час геноциду за племінною ознакою в африканській Руанді 1994 року.

Також ми розповідали, що ООН звинуватила владу Бурунді у злочинах проти людяності.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь