У Херсоні більш ніж в два рази скоротять школи з 10 та 11 класами

Новини України

У Херсоні до 2022 року вдвічі скоротять кількість шкіл з повною середньою освітою

У Херсоні більш ніж вдвічі скоротять кількість шкіл. Фото: Wikimedia Commons

У Херсоні до 2022 року планують скоротити кількість міських шкіл, де можна отримати повну середню освіту, з 28 до 12-ти навчальних закладів.

Про це з посиланням на “Стратегічний план діяльності управління освіти Херсонської міськради на 2020-2024 роки” повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Згідно з цим планом, з 1 вересня 2020 року в 10-ті класи будуть набирати 28 учнів херсонських шкіл. 1 вересня 2021 року – 17 шкіл. А 1 вересня 2022-го – 12 шкіл.

Як розповіла у коментарі для НЦЖР директор середньої школи № 21 депутат Херсонської міськради Галина Лугова, така реорганізація проводиться в рамках реформи середньої загальноосвітньої школи.

“Перехід до профільної школи – наступний етап реформування системи шкільної освіти після реформування початкової школи. І те, як буде реалізовуватися цей етап, мене, зізнаюся, дуже турбує. Адже можливість давати учням повну середню освіту будуть мати школи, набирають у випускні класи паралелі у складі не менше чотирьох класів. Це зроблено для оптимізації витрат на оплату праці вчителів: невелика кількість шкіл з паралелями випускних класів по чотири десятих та одинадцятих класу для бюджету утримувати дешевше, чим більша кількість шкіл, де випускних класів – один-два, як зараз в наших школах”, – розповіла Галина Лугова.

Він додала, що і очолювана нею школа №21, розташована в передмісті Херсона, селищі Антонівка, зараз перереєстровується як гімназія, де учні будуть отримувати неповну середню освіту.

“У нашому населеному пункті зараз немає можливості набирати по чотири випускні класи. І, думаю, така ж доля спіткає всі школи, розташовані на периферії. Не та у нас демографічна ситуація і не той стан економіки, щоб мати можливість набирати у всі школи по чотири предвыпускных класу. Так, нас чекає оптимізація, наслідком якої може стати учительська безробіття”, – сказала вона.

За словами Луговий, ці “негативні тенденції” вже відчуваються. “Якщо раніше у нас був кадровий голод, так як працювати в передмісті, не живучи тут, складно для вчителя, то зараз мені телефонують вчителя, поки ще працюють у херсонських школах, але вже цікавляться нашими вакансіями. Ми – на порозі дуже серйозних проблем, і як вони будуть вирішені, я поки не уявляю”, – зазначила Лугова.

Нагадаємо, реформа освіти почалася в Україні з прийняття Верховною Радою 5 вересня 2017 року нового Закону України “Про освіту”, який набрав чинності 28 вересня 2017 року. У рамках реформи почалися масштабні зміни у всіх сферах освіти.

Читайте Країну в Google News – натисніть Підписатись

Залишити відповідь