У Казахстані через прорив дамби в Узбекистані підтоплені 620 будинків

Новини України

В Узбекистані прорвало дамбу, і в Казахстані 620 будинків пішли під воду

В Узбекистані стався прорив дамби, із-за чого в Казахстані підтопило 620 будинків. Фото: Flickr

В Туркестанської області Казахстану підтопленими виявилися чотири населених пункти з-за того, що в сусідньому Узбекистані стався прорив дамби.

Про це повідомив заступник акима Туркестанської області Сакен Калкаманов, передає “Інтерфакс-Україна”.

“У нас на сьогоднішній день 4 сільських населених пунктів підтоплені. Це селище Жана Турмыс, там 46 будинків, селище Женіс – 130 будинків, селище Фірдоусі – 250 будинків, селище Оргебас – 194 будинку. Таким чином, 620 будинків знаходяться в зоні підтоплення”, – сказав він.

За словами Калкаманова, в зоні підтоплення може опинитися ще один населений пункт.

“Зараз ми цю інформацію перевіряємо”, – підкреслив він.

Уточнюється, що жителі постраждалих населених пунктів вже евакуйовано, а попередній рівень збитків становить 404 млн тенге (поточний курс – $1/424,57 тенге).

“Управлінням сільського господарства Туркестанської області обстежуються посівні площі. У нас є інформація, що на сьогоднішній день постраждало 3 600 гектарів посівних площ в Мактааральском районі, залишилося під водою. Попередня сума оцінки збитку – це близько 404 млн тенге”, – уточнив він.

Нагадаємо, президент Казахстану Касим-Жормат Токаєв припинив повноваження депутата сенату парламенту Дариги Назарбаєвої – дочки колишнього лідера країни.

Також “Країна” писала, що після того як онук попереднього глави Республіки Казахстан Нурсултана Назарбаєва Айсултан оголосив, що володіє інформацією про корупцію у взаєминах урядів своєї країни і РФ, казахстанська влада переймалися питанням його здоров’я.

Залишити відповідь