У Криму ФСБ РФ намагалася завербувати молодшого сержанта Держприкордонслужби України

Новини України

В СБУ заявили, що ФСБ намагалася завербувати українського прикордонника в Криму

ФСБ РФ затримала українського прикордонника на админгранице з Кримом. Фото: facebook.com/SecurSerUkraine

Співробітники Служби безпеки України задокументували факт незаконного затримання молодшого сержанта Держприкордонслужби України представниками ФСБ РФ на кордоні з аннексированным Кримом.

Про це повідомляє прес-центр СБУ.

“Після цього представники російських спецслужб, використовуючи насильство і тортури, намагалися змусити українця зізнатися у нібито умисному перетині админграницы з півостровом. Також ФСБ вмовляла чоловіка до конфіденційного співробітництва для отримання інформації по організації бойових чергувань підрозділами Держприкордонслужби. Після “вибивання” і відеофіксації зізнань у нібито перетині кордону представники РФ доставили українського військовослужбовця до контрольного пункту “Каланчак”, – йдеться в повідомленні.

Так, СБУ перевірила інформацію про обставини незаконного затримання прикордонника та його контакти з ФСБ РФ. СБУ рекомендує утриматися від поїздок в РФ.

Також у відомстві нагадали, що відповідно до ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України від кримінальної відповідальності звільняються громадяни, які не виконували злочинних завдань іноземної держави, іноземної організації або їх представників, не здійснювали ніяких дій і добровільно заявляли органам державної влади про свій зв’язок з ними та про отримане завдання.

Як повідомляла “Країна”, раніше ФСБ намагалася завербувати топ-офіцера ВМС України.

Також в СБУ заявили, що ФСБ намагалася завербувати екс-міліціонера, вчителя і співробітника “Укроборонпрому”.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь