У Києві два ЖК можуть залишитися без світла із-за величезного боргу

Новини України

Два ЖК в Києві можуть відрізати від електрики за борг у 2,5 млн гривень – КМДА

Два столичних РК можуть відключити від електрики із-за боргу, зокрема – “Патриотику”. Фото: КиевДомСервис

У Києві житлові комплекси “Патриотика” і “Статус Град” повинні 2,5 млн грн за споживання електроенергії, з-за чого жителям можуть відключити світло.

Про це йдеться на сайті Київської міської державної адміністрації з посиланням на заступника голови КМДА Петра Пантелєєва.

“Житлові будівлі, що належать до житлових комплексів “Патриотика” (вулиця Софії Русової, 7, 7-Г, 5-Б, 3-В, 3, Бориса Гмирі, 14-А, 16-А) і “Статус Град” (вулиця Завальна, 10-Б, 10-В, 10-Г), мають значну заборгованість за спожиту електроенергію. Для подальшого стабільного енергопостачання зазначених будинків необхідно забезпечити оплату боргу і регулярність розрахунків”, – йдеться в повідомленні.

За даними компанії-електропостачальника Yasno, будівельна компанія ТОВ “Будеволюция” за два місяці накопичила борг за електроенергію майже 2,5 мільйона гривень.

У зв’язку з цим влада міста закликала керівників компаній, що здійснюють обслуговування зазначених будинків, оплати борг та надати інвесторам вичерпну інформацію про стан розрахунків.

Як зазначив Пантелєєв, люди, які вклали кошти в це житло, стали, по суті, заручниками ситуації, оскільки зазначені житлові комплекси вважаються об’єктами незавершеного будівництва. Для повноцінного і безпечного функціонування РК необхідно виконати технічні умови, щоб переключити будівлі на постійну схему електропостачання. Це повинен зробити забудовник, або інвестори, якщо забудовник відмовляється це зробити.

Крім того, заступник голови КМДА зазначив, що “робити це за рахунок коштів платників податків, тобто за рахунок міського чи державного бюджету, – незаконно”.

Він також додав, що місто готове надати необхідну правову, технічну або консультаційну допомогу для вирішення кризи.

Нагадаємо, Україна в карантинному квітні скоротила споживання електроенергії на 11%.

Також ми писали про те, чому українцям хочуть підвищити ціни на електроенергію і при чому тут Ахметов.

Залишити відповідь