У Києві розкрили схему продажу немовлят

Новини України

Головний лікар київської клініки налагодила продаж немовлят в Китай. Послуга коштувала $50 тисяч

У Київській клініці налагодили продаж немовлят за кордон. Фото: Flickr

В одній з клінік Києва налагодили схему з продажу немовлят від сурогатних матерів кордон.

Про це повідомили в прес-службі столичної прокуратури.

За даними слідства, злочинну схему торгівлі людьми організували керівники клініки разом з групою осіб, які підшукували жінок для оформлення фіктивних шлюбів з іноземцями та участі в програмах сурогатного материнства.

Вартість цих послуг становила близько 50 тисяч доларів, з яких $15 тисяч йшли на організацію штучного запліднення. Фіктивні шлюби оформляли за суму від 1 до 1,5 тисяч доларів.

Співробітники прокуратури разом з поліцейськими провели 11 обшуків за місцем проживання фігурантів справи, в їх офісах, клініці та автомобілях. У них вилучили документи, українські паспорти, копії закордонних паспортів, довіреності на представлення інтересів, гроші, ноутбуки, мобільні телефони, чорнові записи та флеш носії.

Фото: Нацполиция України

Правоохоронцям вдалося встановити адреси квартир, де містилися новонароджені діти до вирішення питання про їх переміщенні через кордон. Так, 5 немовлят віком від 2 до 6 тижнів перебували в квартирі хостельного типу в Солом’янському районі Києва. За ними спостерігали дві жінки і чоловіки.

Фото: Нацполиция України

Немовлят доставили в дитячі лікарні Києва. На даний момент правоохоронці аналізують вилучену документацію і перевіряють близько 140 іноземних громадян на причетність до незаконного переміщення дітей за кордон.

Злочин кваліфікували за ст. 2 ст. 149 КК України (торгівля людьми). За це загрожує від п’яти до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Як повідомив заступник міністра МВС Антон Геращенко, новонароджених продавали в Китай. Організаторами злочинної групи виявилися головлікар приватної репродуктивної клініки, громадянка України, 1970 р. н., і її син, громадянин України, 1992 р. В групу також входили троє громадян КНР і два українці.

Клієнтів шукали як правило серед громадян КНР – самотніх чоловіків певної орієнтації. Після народження дитини сурогатна мати давала згоду на заміну батьків у свідоцтві про народження, в результаті чого батьками дитини ставали громадянин КНР і його фіктивна дружина. В подальшому громадянин КНР, маючи документи, що підтверджують його батьківство, вивозив дитини за межі України.

В даний час проводяться оперативні заходи по перевірці ще 140 громадян КНР на предмет причетності до купівлі новонароджених дітей в Україні з порушенням чинного законодавства.

Реальна кількість народжених в Україні та вивезених за її межі немовлят ще належить встановити.

Також Геращенко додав, що повноцінного регулювання такої сфери як сурогатне материнство в Україні на сьогоднішній день не існує. Воно прямо не заборонено законом, тому все відбувається за цивільно-правовим договором, виконання якого контролюється самими його сторонами. Нотаріального посвідчення такого договору не потрібно.

При цьому, за його словами, при продажу новонародженого є повний склад злочину, передбаченого статті 149 Кримінального Кодексу – торгівля людьми.

За інформацією заступника міністра МВС, розкрити схему допомагали китайські правоохоронці, які брали участь в операції.

Нагадаємо, що нещодавно у Харкові керівник Центру соцслужб отримала термін за те, що не помітила тортур в неблагополучній родині.

Раніше ми писали, що у Солом’янському районі столиці працівники ювенальної превенції вилучили з неблагополучної сім’ї двох малолітніх дітей.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь